Reklamı Kapat

Çorum’da İnşaat Ustalarına Yetki Belgesi Verildi

Editör: SerMimar Tarih: 24 - Ocak - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Çorum Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından inşaat ustalarına ustalık yetki belgesi verildi.

corumda-insaat-ustalarina-yetki-belgesi-verildi

Çorum Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından inşaat ustalarına ustalık yetki belgesi verildi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Merkez Müdürü Doğan Uyar, ek 3 geçici ustalık yetki belgesi alarak merkeze başvuru yapan, yapı duvarcılığı, betonarme demir, kalıpçılık ve çatıcılık, elektrik tesisatı pano monitörlüğü gibi kursların açıldığını ve 40 saatlik yetki belgesi eğitiminin devam ettiğini kaydetti.

Uyar şöyle devam etti: “Kurslarımız ustaların zamanlarının uygunluğuna göre hafta içi akşamları ve hafta sonu yapılmaktadır. Her geçen gün yetki belgesi alan ustaların sayısı artmaktadır. Önümüzdeki yaz mevsiminde inşaat sezonunun açılmasında elbet de, inşaatlarda yetki belgesi olanların daha öncelikli işe alımları yapılacağından, geçici belgesi olanların biran evvel ustalık yetki belgesine çevrilmesi gerekiyor. ”

Bu mevsimin inşaat işleri için daha durgun olduğunu söyleyen Uyar, ustaların bunu değerlendirerek kurslara katılmaların daha olması gerektiğini dile getirdi. Uyar, eğitim grubunu oluşturan bütün alanların bekletilmeden açıldığını kaydetti.

Cihan

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje