1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Gaziantep İnşaat Ustaları Belgelerini Aldı

Gaziantep’te yetki belgeli betonarme demir, kalıpçılık ve çatıcılık kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi.

gaziantep-insaat-ustalari-belgelerini-aldi

İnşaat Mühendisler Odası Gaziantep Şube Başkanı Melih Meriç, yaptığı yazılı açıklamada, kursun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Şahinbey Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlendiğini belirtti.

İMO olarak inşaatta kalitenin yükseltilmesi, kalifiye eleman sorununun çözülmesi amacıyla çeşitli eğitimlerin verildiğini aktaran Meriç, şunları kaydetti:

“İnşaat işlerinde çalışan ve geçici yetki belgesi alan ustalarımız 40 saatlik eğitim alarak yetki belgelerini almışlardır. Bunun yanında kursiyerlere kalıpçılık ve çatıcılık eğitimi de verilmiştir.

Bundan sonra düzenlenecek olan kurslarımıza inşaat sektöründeki ustalarımızı bekliyoruz. Çünkü ileride bu belge olmadan hiçbir usta inşaatlarda çalışamayacak.”

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

ARÇE Mühendislik; Tecrübeli Betonarme Teknik Ressamı Arıyor

Çelik konstrüksiyon ve betonarme statik projeleri başta olmak üzere inşaat mühendisliği ve müşavirlik konularında 1961’den …