1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnşaat İşçileri Süresiz Greve Gidiyor

Güney Kıbrıs’ta inşaat işçilerinin yarın süresiz greve gitmeye hazırlandığı, öğretmenlerin ise Başkanlık Sarayı’na yürüyeceği haber verildi.

insaat-iscileri-suresiz-greve-gidiyor

Rum Alithia gazetesi, inşaat işçilerinin örgütlü olduğu sendikaların, 2010 yılından bu yana askıda bekleyen toplu sözleşmelerin yenilenmesi ve işverenleri denetleyecek bir komitenin kurulması talebiyle greve gideceklerini yazdı.

Habere göre, bugün düzenlenecek basın toplantısıyla sendikaların bu konuda aldıkları kararlar açıklanacak.

Öğretmenler ise, memorandum çerçevesinde alınan önlemlere karşı tepkilerini göstermek amacıyla yarın akşam Başkanlık Sarayı önünde toplanıp protesto gösterisi yapacaklar.

Bir başka Rum gazetesi Politis de, “Çinli Alıcılardan Hayat Öpücüğü” başlıklı haberinde, Baf’ta son zamanlarda inşaat sektöründeki durgunluğun, belediyenin iki yılın ardından imar izni vermesiyle giderilmeye başlandığını kaydetti.

Hareketliliğin son yıllarda Çinlilere yapılan satışlarla ve bu satışların artma potansiyeliyle alakalı olduğunu aktaran gazete, Çinli alıcılar için tahsis edilen apartmanlar ve evlerin inşa edilmesi için başvuruların incelendiğini aktardı.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ev Alacaklara Radon Ölçümü Uyarısı!

İnşaat sektörünün hızla geliştiği Türkiye’de, uzmanlar ev alırken fiziki özelliklerin yanı sıra kanser riski oluşturan …