1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Esas Holding Disneyland’ı Türkiye’ye Getirmek İçin Yer Bakıyor!

Esas Holding, içerisinde oteller, restoranlar, alışveriş merkezlerinin de yer alacağı Disneyland’ı Türkiye’de inşa etmek için yer arayışına girdi…

esas-holding-disneylandi-turkiyeye-getirmek-icin-yer-bakiyor

Disneyland’ı Türkiye’ye getirmek için yer arayışında olan Esas Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, yapılması istenen projenin Paris’te 277 bin metrekare alan üzerinde yer alan Disneyland kadar büyük olacağını dile getirdi.

Tema park için ABD ile görüşmelere de başladıklarını söyleyen Kamışlı; “Paris’teki kadar büyük bir park yapmak istiyoruz.

Bu yüzden yer için bir kaç bölgeye bakıyoruz. Bahara kadar netleşmesini planlıyoruz” dedi.

İnşa edecekleri Disneyland’ın içerisinde oteller, restoranlar, alışveriş merkezlerinin de yer alacağını söyleyen Kamışlı, Pegasus’la turlar düzenleyeceklerini ve bu turlar sayesinde yurtiçi ve yurtdışındaki ziyaretçilere hizmet vereceklerini belirtti.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418