1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Çorum’da İnşaat Ustalarına Yetki Belgesi Verildi

Çorum Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından inşaat ustalarına ustalık yetki belgesi verildi.

corumda-insaat-ustalarina-yetki-belgesi-verildi

Çorum Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından inşaat ustalarına ustalık yetki belgesi verildi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Merkez Müdürü Doğan Uyar, ek 3 geçici ustalık yetki belgesi alarak merkeze başvuru yapan, yapı duvarcılığı, betonarme demir, kalıpçılık ve çatıcılık, elektrik tesisatı pano monitörlüğü gibi kursların açıldığını ve 40 saatlik yetki belgesi eğitiminin devam ettiğini kaydetti.

Uyar şöyle devam etti: “Kurslarımız ustaların zamanlarının uygunluğuna göre hafta içi akşamları ve hafta sonu yapılmaktadır. Her geçen gün yetki belgesi alan ustaların sayısı artmaktadır. Önümüzdeki yaz mevsiminde inşaat sezonunun açılmasında elbet de, inşaatlarda yetki belgesi olanların daha öncelikli işe alımları yapılacağından, geçici belgesi olanların biran evvel ustalık yetki belgesine çevrilmesi gerekiyor. ”

Bu mevsimin inşaat işleri için daha durgun olduğunu söyleyen Uyar, ustaların bunu değerlendirerek kurslara katılmaların daha olması gerektiğini dile getirdi. Uyar, eğitim grubunu oluşturan bütün alanların bekletilmeden açıldığını kaydetti.

Cihan

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Büro Statik; İnşaat Mühendisi, Tekniker ve Teknik Ressam Arıyor

Yurtiçi ve yurtdışı statik projelendirme işleri yapan ofisimizde çalışmak üzere;takım arkadaşları aranmaktadır.