1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnşaat Ustalarına Eğitim Veriliyor

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası, geçici yetki belgeli betonarme demir, kalıpçılık ve çatıcılık eğitimi düzenliyor.

insaat-ustalarina-egitim-veriliyor

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Şahinbey İlçe Milli Eğim Müdürlüğü ile ortaklaşa, geçici yetki belgeli betonarme demir, kalıpçılık ve çatıcılık eğitimi düzenliyor. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olan ustalara belge verilecek.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Melih Meriç, Mesleki İşbirliği Protokolü’ne istinaden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa inşaat ustalarına yönelik eğitim verdiklerini belirterek kalifiye eleman konusunda çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Meriç, “İnşaat Mühendisleri Odası olarak inşaatta kalitenin yükseltilmesi, kalifiye eleman sorununun çözülmesi amacıyla çeşitli eğitimler vermekteyiz. Oda olarak, inşaat işlerinde çalışan geçici yetki belgesi almış ustaların Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşların vereceği 40 saatlik eğitimleri alarak yetki belgesi edinmeleri amacı ile İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü ne istinaden geçici yetki belgeli ‘Betonarme Demir, Kalıpçılık ve Çatıcılık Eğitimi Şubemiz dersliklerinde verilmeye başlamıştır.” dedi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

ARÇE Mühendislik; Tecrübeli Betonarme Teknik Ressamı Arıyor

Çelik konstrüksiyon ve betonarme statik projeleri başta olmak üzere inşaat mühendisliği ve müşavirlik konularında 1961’den …