1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Çanakkale’de İnşaat Ustalarına Eğitim Verilecek!

Çanakkale Belediyesi ile İnşaat Mühendisleri Odası arasında inşaat ustalarına eğitim verilmesi konusunda protokol imzalandı.

canakkalede-insaat-ustalarina-egitim-verilecek

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yaptığı konuşmada, inşaat ustalarının eğitim ve sonrasındaki sertifika programlarıyla ilgili protokol imzaladıklarını söyledi.

İnşaatlarda çalışan ustalara belge verilmek üzere ortak bir eğitim programı düzenleneceğini belirten Gökhan, “Yasa, artık ustalık ve kalfalık belgesi almış kişilerin çalıştırılmasını öngörüyor. Açılacak olan bu kursu belediye olarak destekliyoruz. Bu protokol 3 yıl geçerli. İnşaat mühendisleri odası ile sürekli bu tür protokoller yapıyoruz” dedi.

Daha sonra Belediye Başkanı Gökhan ile İnşaat Mühendisleri Odası İlyas Acar, 3 yıl süreyle geçerli olacak protokolü imzaladı.

-Çanakkale sokaklarında yeni yıl hazırlıkları

Yaklaşan yeni yılla birlikte Çanakkale sokakları hareketlenmeye başladı.

Çanakkale Belediyesi’nin, yeni yıl hazırlıkları kapsamında Değirmenlik Sokak, Kordon Boyu ve Çarşı Caddesinde yaptığı ışıklandırmalar, kente hareketli bir görünüm kattı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, yapılan ışıklandırma çalışmalarını inceledi. Kent halkınca da beğenilen dekoratif sokak aydınlatmaları, yeni yıl coşkusunu yansıtıyor.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

‘İstanbul Depremi 7 ve Üzeri Büyüklükte Olacak’

“DEPREM 7 BÜYÜKLÜĞÜNDE…” İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube’sinin Karaköy’deki yönetim binasında bir basın toplantısı düzenleyen …