Reklamı Kapat

Konya’ya Semazen Figürlü Devlet Hastanesi!

Editör: SerMimar Tarih: 7 - Ocak - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Numune Hastanesi Projesi ile Konya’nın çok önemli bir mimari esere de kavuşacağını belirten Sağlık İl Müdürü Dr.Hasan Küçükkendirci, ‘Semazen figürü’şeklindeki mimari tarzıyla Numune Hastanesi Konya’nın sembollerinden olacaktır’dedi.

konyaya-semazen-figurlu-devlet-hastanesi

Konya Numune Hastanesi İnşaatı’nın hızla devam ettiğini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, ‘Yaklaşık 90 milyon Türk Lirası harcanarak bitirilmesi planlanan Konya Numune Hastanesi, mimari yapısı ile de Konya’nın en modern binaları arasında yer alacaktır’ dedi.

En son teknikler kullanılarak yapımına başlanan Konya Numune Hastanesi Binası’nın şehre yeni bir hava katacağını belirten Küçükkendirci, ‘Konya Numune Hastanesi’nin Projesi, şehrin tarihi dokusu düşünülerek hazırlanmış ve özel olarak çizilmiş semazen figürlü mimarisi ile uzmanların tam not verdiği bir projedir’dedi.

Tam donanımlı hasta odaları

500 Yatak kapasiteli hastanenin her odasında tuvalet, lavabo, banyo, televizyon, buzdolabı ve giyinme dolaplarının mevcut olacağını belirten Küçükkendirci, ‘ Odalarımız 1 veya 2 hasta kalacak şekilde dizayn edilerek hastaların her türlü ihtiyacına cevap verecek nitelikte ve donanımda olacaktır’ dedi.

1450 araçlık otopark

Numune Hastanesi’nin bulunduğu bölgede ciddi bir otopark sıkıntısının da olduğunu vurgulayan Küçükkendirci, ‘130 bin metrekare kullanım alanına sahip olan hastanemizin 1450 araçlık kapalı otoparkıda mevcut olacağından o bölgede yaşanan otopark sıkıntısı da büyük ölçüde giderilecektir’diye konuştu.

Aralık 2015’te hizmete girecek

2015 yılı Aralık ayında hastane inşaatının bitirileceğini ve hasta kabulüne başlanacağını ifade eden Küçükkendirci, ‘Günümüzün teknolojik imkanları kullanılarak inşaatı devam eden hastanemiz bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek tam donanımlı bir sağlık merkezi olacaktır’ ifadelerini kullandı.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje