1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Nilüfer Spor Kompleksi Ne Zaman Bitecek?

Bursa Nilüfer’de inşa edilmekte olan ve 2014 yılında tamamlanacağı açıklanan spor kompleksi projesinin yıl sonunda tamamlanması hedefleniyor..

nilufer-spor-kompleksi-ne-zaman-bitecek

Bursa Valisi Şahabettin Harput, 2014 yılında bitirilmesi planlanan “Nilüfer Spor Kompleksi”nin, erken tamamlanacağını ifade etti.

İnşaatı inceleyen Harput, Gençlik Hizmetleri ve Tesisler Şube Müdürü Mehmet Sağır ile şantiye şefi inşaat mühendisi Eftal Kemik’ten bilgi aldı.

Harput, burada yaptığı açıklamada, Bursa’da uzun süredir büyük bir spor kompleksine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Maliyeti yaklaşık 25 milyon lira olan salonun 7 bin 500 kişi kapasiteli olduğunu belirten Harput, şöyle konuştu:

“2014’te bitirilmesi planlanan kompleksin çabuk davranılarak yıl sonunda bitirilmesi hedefleniyor. Bu salonlar bittiği zaman çok ciddi bir boşluğu dolduracak. Komplekste iki antrenman salonu, bir masa tenisi ve bilardo salonu, 70 kişilik eğitim salonu, iki toplantı, iki hakem, bir doping odası ve 330 araçlık kapalı otopark alanı bulunuyor.”

“Cengiz Göllü Voleybol Salonu” inşaatı

Harput, yapımı tamamlanan “Cengiz Göllü Voleybol Salonu”nda da incelemelerde bulundu.

Kısa sürede uluslararası bir müsabakayla bu salonun hizmete açılacağı bilgisini veren Harput, şunları kaydetti:

“Hızlı bir çalışma temposuyla salon inşaatı tamamlandı. Yaklaşık 5 bin seyirci kapasiteli bu salon, 7 milyon liranın üzerinde bir rakama mal olmuştur. Salon, yüzme havuzları ve gençlik merkezleri ile ülkemizde örnek bir kompleks olarak Bursa’ya değer katacaktır. Sporun gelişmesi için çok önemli olan bu tesisler, Bursa’nın adını, aldığı başarılarla daha çok duyuracaktır.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

2019 Yılı Toplam Konut Satış Rakamları Belli Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu, aralık ayı konut satış rakamlarını açıkladı. Böylece konut satışları 2019 yılında bir …