1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Hollanda’dan Turizmi Kısıtlamak İçin Yeni Karar

Yerel yönetimin aldığı karar sonrasında turizmi kısıtlama amacıyla Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da yeni otel yapımına izin verilmeyeceği bildirildi.

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, aşırı turizme karşı önemli bir kararı hayata geçirdi.

Yerel yönetimden yapılan açıklama göre şehirde yeni otel binalarının inşa edilmesine izin verilmeyecek.

Kararın kitle turizmine karşı verilen mücadelenin bir parçası olduğu belirtilirken, “Kenti, kent sakinleri ve ziyaretçiler için yaşanabilir kılmak ve korumak istiyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Aşırı turizm ve yeni otele izin verilmeyeceğine belirten yerel tönetim, otellerde yılda 20 milyondan fazla gecelemeye yapılamacağı kaydedildi.

Buna göre Amsterdam’da yeni bir otel açılışı için başka bir otelin kapanması gerekecek. Söz konusu yasak daha önce izin alınmış oteller için geçerli olmayacak.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Şemsi Bayraktar’dan “Tiny House” Uyarısı

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ‘tiny house, bungalov benzeri yaşama alanlarının, tarım arazilerinin parçalanmasına ve …