1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İzmir’de ”2B” Eylemi

İzmir’in Bornova ilçesinde 2B arazilerinin rayiç bedelini yüksek bulan 2B arazisine sahip bir grup vatandaş, tepki amacıyla traktörleriyle şehir merkezindeki Bayındırlık İl Müdürlüğü’ne gitmek istedi.

izmirde-2b-eylemi

Kamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin satışında rayiç bedelini yüksek bulan Bornova ilçesine bağlı Yakaköy, Çiçekli Köy, Karaçam, Beşyol, Kayadibi, Sarnıç, Kurudere, Kuyucak, Ulucak ve Damlacık köyü sakinlerinden oluşan grup, Yakaköy’de bir araya geldi.

Tepki amacıyla traktörleriyle şehir merkezine gitmek isten grup, eyleme karşı tedbir alan polis ve jandarma tarafından Manisa-İzmir Karayolu MTA Lojmanları önünde durduruldu.

Güvenlik güçlerince şehir merkezine girişlerine izin verilmeyen grup, ”işgalci değil orman köylüsü olduklarını ve yasanın kendilerini mağdur ettiğini” söyleyerek, SİT’in kaldırılmasını ve rayicin düşürülmesini istediklerini belirtti.

Görüşmede ikna edilen grup, konuyla ilgili dilekçelerinin temsilcileri tarafından götürülmesini kararlaştırarak eylemlerine son verdi ve köylerine döndü.

Güvenlik güçlerinin gruptakilerle görüşmeleri sırasında, Manisa-İzmir yolu bir süre trafiğe kapalı kaldı.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ağaoğlu’nun Kredi Notu Yükseldi

Geçtiğimiz günlerde Ağaoğlu Şirketler Grubu için yatırım yapılabilir notu veren Kredi Derecelendirme Kuruluşu JCR Ağaoğlu …