İzmir’de ”2B” Eylemi

Editör: SerMimar Tarih: 1 - Mart - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

İzmir’in Bornova ilçesinde 2B arazilerinin rayiç bedelini yüksek bulan 2B arazisine sahip bir grup vatandaş, tepki amacıyla traktörleriyle şehir merkezindeki Bayındırlık İl Müdürlüğü’ne gitmek istedi.

izmirde-2b-eylemi

Kamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin satışında rayiç bedelini yüksek bulan Bornova ilçesine bağlı Yakaköy, Çiçekli Köy, Karaçam, Beşyol, Kayadibi, Sarnıç, Kurudere, Kuyucak, Ulucak ve Damlacık köyü sakinlerinden oluşan grup, Yakaköy’de bir araya geldi.

Tepki amacıyla traktörleriyle şehir merkezine gitmek isten grup, eyleme karşı tedbir alan polis ve jandarma tarafından Manisa-İzmir Karayolu MTA Lojmanları önünde durduruldu.

Güvenlik güçlerince şehir merkezine girişlerine izin verilmeyen grup, ”işgalci değil orman köylüsü olduklarını ve yasanın kendilerini mağdur ettiğini” söyleyerek, SİT’in kaldırılmasını ve rayicin düşürülmesini istediklerini belirtti.

Görüşmede ikna edilen grup, konuyla ilgili dilekçelerinin temsilcileri tarafından götürülmesini kararlaştırarak eylemlerine son verdi ve köylerine döndü.

Güvenlik güçlerinin gruptakilerle görüşmeleri sırasında, Manisa-İzmir yolu bir süre trafiğe kapalı kaldı.

Kaynak: AA

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje