1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ağaoğlu’nun Kredi Notu Yükseldi

Geçtiğimiz günlerde Ağaoğlu Şirketler Grubu için yatırım yapılabilir notu veren Kredi Derecelendirme Kuruluşu JCR Ağaoğlu Grubu’nun Yatırım Yapılabilir Notunu Yükseltti.

agaoglunun-kredi-notu-yukseldi

Geçtiğimiz günlerde Ağaoğlu Şirketler Grubu için yatırım yapılabilir notu veren Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR, Türkiye’nin not artırımına paralel olarak raporunu güncelledi.

Raporda, Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesindeki Akdeniz İnşaat ve İstanbul Finans Merkezi’nin yanı sıra Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halkbank ve Bilkent Holding gibi Türkiye’nin önde gelen 47 kuruluşun da reyting notu yükseltildi.

JCR derecelendirme ile ilgili yayınladığı raporda: “2012 yılında da finansal performansı iyice yükselen Grup, son dört yıllık süreçte sektörün oldukça üzerinde bir bileşik büyüme seviyesine ulaşmıştır. 2012 yılında, esas faaliyetlerinin yanında portföyündeki yatırım amaçlı gayrimenkullerin değer artışlarının da katkısıyla önemli oranda karlılık kaynağı ve büyüme imkânı sağlamıştır. Yürüttüğü projelerdeki başarılı pazarlama faaliyetleriyle kısa sürede gerçekleştirdiği yüksek oranlı satışlardan kaynaklanan fon girişleri Şirketin likidite yönetimine önemli katkı sağlamış ve grubun iş hacminin artmasına rağmen finansal yükümlülüklerinde önemli oranda azalma ve şirketin finansal yapısını daha da güçlendirmiştir” denildi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ali Ağaoğlu Üniversite Kuruyor!

Ali Ağaoğlu, eğitim sektörüne de adım attı. 1.500 kişilik üniversite kurmaya hazırlanan Ağaoğlu, YÖK’ten izin …