1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Boğazlıyan’da Konut Sayısı Artıyor

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve özel teşebbüsler tarafından yapılan ve yapımı devam eden inşaatlarla ilçede konut sayısı her geçen gün artıyor.

bogazliyanda-konut-sayisi-artiyor

İlin tarım ve hayvancılık bakımından önemli ilçeleri arasında yer alan Boğazlıyan’da inşaat sektörü gelişimini sürdürüyor. Bu kapsamda Bağlarbaşı Mahallesi’nde kurulan 80 dairelik Huzur Kent Konutları’nın ilk etabının temeli düzenlenen törenle atıldı.

Huzur Kent Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Emin Aydoğdu yaptığı konuşmada, ilçelerinde son yıllarda inşaat sektöründe büyük gelişmelerin yaşandığını belirterek, “Boğazlıyan’da TOKİ tarafından yaptırılan 320 konutun ilçemizin konut ihtiyacına büyük katkısı olmuştu. Bizler de kendi kurduğumuz kooperatifimizde ilçemizin bu yöndeki ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz.” dedi.

Bir ilçede inşaat sektörünün gelişmesinin mutlaka o şehrin gelişmesine katkı sağlayacağını ifade eden Aydoğdu, “İnşaat sektörü demek o bölgenin demircisinden, nakliyecisine ustasından, çırağına, sanayisinden, marketçisine yani kısacası kentte faaliyetini sürdüren bütün işletmelere ekonomik anlamda faydası vardır. Bu açıdan ne kadar konut sayısı artarsa şehrin gelişmesine o kadar katkısı olur. Biz de bu kapsamda ilçemize 7 bloktan oluşacak 80 dairelik inşaatımızın temelini atıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: CİHAN

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İstanbul’da Konut Fiyatları Yüzde 30 Arttı

Toplam konut satışlarının yüzde 17’sinin gerçekleştiği İstanbul’da, ilk sekiz ayda 176 bin konut satışı gerçekleşti. …