1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bisiklet Yollarına 5 Milyon Liralık Destek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, velilerin çocuklarına karne hediyesi olarak bisiklet almaları tavsiyesinde bulundu.

bisiklet-yollarina-5-milyon-liralik-destek

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, çevreye duyarlı ve çevreyi kirletmeden yaşayacak bilinçli nesil yetiştirmek için çevreci araç olan bisiklet kullanımının küçük yaştan itibaren kazandırılması gerektiğine dikkati çekerek, “Eğer çocuğunuza karne hediyesi almak istiyorsanız en güzel hediye bisiklet olur” ifadesini kullandı.

Bakanlık olarak belediyelerden gelen bisiklet yolu projelerine karşılıksız destek verdiklerini belirten Bayraktar, “81 İlde Bisiklet Yolu Projesi” çerçevesinde 110 proje içerisinden, 30 belediyeye 5 milyon lira gönderileceğini bildirdi. Hava kalitesinin artırılması, gürültünün azaltılması, trafiğin önlenmesi ve düşük karbon salınımı için çalışmalar yaptıklarını, bisiklet yollarını başta trafiğin yoğun olduğu yerlere ve tüm ilçe belediyelerine kazandırmayı hedeflediklerini ifade eden Bayraktar, açıklamasında şunları kaydetti:

“Ulaşım odaklı, güvenli bisiklet yollarının yapılması için hazırlanan uygun projelere her türlü desteği veriyoruz. Gelen projeleri değerlendiriyoruz ve uygun bulunanlara katkı sunuyoruz. Kriterlere uymayan projelere Bakanlıktaki uzmanlarımız aracılığıyla danışmanlık hizmetleri veriyoruz ve projelerin hazırlanarak onaylanmasını, hibelerin yapılmasını ve projelerin hayata geçirilmesini takip ediyoruz. Özellikle trafiğin yoğun olduğu yerlerle ilgili yapılan bisiklet yolu planlamalarını öncelikli olarak değerlendiriyoruz. Bisiklet sıfır karbon salınımıyla dünyanın geleceğine dokunan bir araç. Bisiklet dünyamızı, sağlığımızı, çevremizi ve kesemizi koruyor.”

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

TOKİ’den Norveç’e Dev Yatırım Daveti

TOKİ Başkanı Karabel’in de aralarında bulunduğu heyet, Norveç’in küresel emlak piyasasına kanalize edeceği 50 milyar …