Reklamı Kapat

Başbakan Erdoğan İstedi, Aydın Doğan Yaptı

Editör: SerMimar Tarih: 20 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Doğan Holding’in yatırımı olan ve Nisan 2012’de Trump Towers Mall olarak kapılarını ziyaretçilerine açan alışveriş merkezinin ismi, Trump Alışveriş Merkezi olarak değiştirildi

basbakan-erdogan-istedi-aydin-dogan-yapti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçen yıl Trump Towers Mall’un açılışında yaptığı konuşmada, Türkçe isim konusunda hassasiyet istemiş, yatırımlarda ‘towers’, ‘mall’, ‘kids’, ‘food court’ gibi kelime ve kavramların yerine, Türkçe kelimelerin kullanılmasını önermişti.

Logosu da yenilendi

Adıyla birlikte logosu da yenilenen alışveriş merkezinin Genel Müdürü Bülent Kural, alışveriş merkezinin isminde sadeliğe, logosunda ise renkliliğe gittiklerini söyledi.

Kural, “Yeni yüzümüzle kendimizi İstanbullular’a çok daha net anlatacağız. Biz canlıyız, renkliyiz,her daim hareketliyiz.İstanbullular artık alışverişe, eğlenceye, sosyal yaşama, kısacası hayaca dair her şeye trumplayacak! Trumpla herkesin dilinde yepyeni bir deyim olacak” dedi.

Alışveriş merkezi açıldığı günden bu yana tamamlanmasını bekledikleri süreçler olduğunu,şimdi bu süreçlerin tek tek hayata geçmeye başladığını söyleyen Bülent Kural, bunun ilk adımının metro bağlantısı ve Mecidiyeköy meydan düzenlemesi olduğunu belirtti.

Yeni markalar geliyor

Şu anda yüzde 87 doluluk oranına sahip olduklarını söyleyen Kural, “Önümüzdeki 6 ay içindeyüzde 100 doluluğa ulaşmayı hedefliyoruz. Özellikle anchor markalarla görüşme halindeyiz.

Bunlar arasında Marks&Spencer, H&M, Ayakkabı Dünyası, Hummel gibi markalar var. Alışveriş merkezinde aylık ziyaretçi hedefimiz ise, 650 bin 700 bin” dedi.

Kural, “Trump Alışveriş Merkezi’nde D&D London, Sele İstanbul Restaurant Group ve Trump Alışveriş Merkezi işbirliğiyle Duke Restaurant açılacak. Bu mekan 1300 metrekarelik alanda hizmete girecek” diye konuştu.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje