1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İşte Erdoğan’ın Karşı Olduğu O Binalar!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yüksek binalara karşı olduğunu açıkladı.

iste-erdoganin-karsi-oldugu-o-binalar

Erdoğan bugün partisinin Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Çok yüksek binalar inşa etmeyi maharet sayıyorlar. Ben yüksek bina inşa etmeyi doğru bulmuyorum” dedi. AKP’nin iktidarda olduğu son 10 yılda İstanbul’da sayısız gökdelen yapıldı, kentin silüeti değişti. Erdoğan’ın yüksek bina çıkışının ardından akıllara kendine bağlı TOKİ ve onun iştiraki Emlak Konut’un yaptırdığı yüksek katlı projeler geldi. Ayrıca son 10 yılda İstanbul’da çok sayıda inşaat şirketinin gökdelen yapmasına göz yumuldu hatta imar artışlarıyla bazıları teşvik edildi. İşte Erdoğan’ın açıklamalarıyla gündeme gelen ve “ne yani şimdi bunlar yıkılacak mı” dedirten projeler…

Başbakan Erdoğan bu açıklamasıyla çarklarına da bir yenisini eklemiş oldu. Çünkü Erdoğan Trump Towers açılışına bizzat katılmış ve böyle yatırımların devamını görmek istediğini söylemişti.

Ant Yapı tarafından Şişli Bomonti’de hayata geçirilen Anthill Residence projesinin yapımına 2008 yılında başlanmıştı. İnşaatı tamamlandığı ve daire teslimlerinin yapıldığı Anthill Residence projesi 54 katlı iki kuleden oluşuyor.

İşte Erdoğan’ın karşı olduğu o binalar!
iste-erdoganin-karsi-oldugu-o-binalar-1

iste-erdoganin-karsi-oldugu-o-binalar-2

iste-erdoganin-karsi-oldugu-o-binalar-3

İşte Erdoğan’ın Karşı Olduğu O Binalar!

27 katlı iki kuleden oluşan Astoria, 2007 yılı sonunda İstanbul’un en hareketli iş merkezlerinden Esentepe’de hizmete açıldı. Bina Astaş Holding tarafından inşa edildi.

Sinpaş GYO tarafından Halkalı’da kurulan Bosphorus City de AKP iktidarında inşa edilen yüksek katlı bir konut projesi…

Hükümete yakınlığıyla bilinen Taşyapı’nın Selamiçeşme’de inşa ettiği Four Winds projesi bölgedeki binalardan kat be kat yüksek…

Istanbloom Zincirlikuyu’da Esin Yapı tarafından inşa ediliyor. 14 bin 760 metrekare alan üzerinde yükselen Istanbloom projesi 46 katlı tek bloktan meydana geliyor.

Başbakan’a bağlı TOKİ tarafından İStanbul’da inşa edilen uydu kent Kayaşehir’de de binalar çok yüksek…

AKP hükümetine yakınlığıyla bilinen Çalık ve Varyap grupları tarafından Ataşehir de inşa edilecek Metropol projesi bittiğinde en yüksek bina ünvanını alacak… Proje TOKİ ve Emlak Konut da ortak..

Ağaoğlu tarafından inşa edilen My Towerland projesine TOKİ’nin iştiraki Emlak Konut ortak…

Nurol GYO tarafından Şişli’de inşasına kısa bir süre önce başlanan Nurol Tower da bittiğinde İstanbul’un gökdelenleri arasındaki yerini alacak.

Şişli’deki Rixos Bomonti projesi de bölgedeki yüksek binalardan biri ve AKP döneminde inşa edildi.

AKP’li Kiler ailesi tarafından inşa edilen Türkiye’nin en yüksek binasının açılışını Başbakan Erdoğan yapmıştı.

Sarp Group, TOKİ İştiraki Emlak Konut ortaklığıyla işbirliğiyle Ümraniye’de inşa edilen Sarphan Finans Park’ın kulesinin yükseliği 178 metre olacak

Selenium Twins Beşiktaş’da ikiz gökdelenler şeklinde inşa edildi. Kulelerinin her birinin yükseliği 165 metre ve 34 katı var. Aşçıoğlu İnşaat tarafından inşa edildi. İnşaatına 2006 yılında başlanıp 2009 yılında bitirilen kuleler, 10 Nisan 2009 tarihinde açıldı

Doğan ailesi tarafından Donald Trump ortaklığıyla Mecidiyeköy’de hayata geçirilen Trump Towers’ın açılışını geçtiğimiz yıl Başbakan Erdoğan yapmıştı.

TOKİ’nin iştiraki Emlak Konut’un arazisinde Varyap tarafından inşa edilen Varyap Meridian’in yüksekliği 244 metre…

Son derece tartışmalı bir süreç sonunda Zincirlikuyu’da inşa edilen Zorlu Center da İstanbul’a hakim bir tepe kurulmuş yüksek katlı bir proje….

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Boğaz’daki Sevda Tepesi’ne Onay Çıktı

Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın 28 yıl önce satın aldığı İstanbul Boğazı’na hakim Sevda Tepesi’ne son …