1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Avrupa’da İlk Olacak!

Dünyada 3. Avrupa’da ilk olan, denize dolgu yapılarak inşaa edilen Ordu-Giresun Havaalanı’nın inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediliyor.

avrupada-ilk-olacak

Türkiye’de ilk defa denize dolgu yapılarak inşa edilerek Ordu-Giresun Havaalanı’nın inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediliyor. Türkiye’nin ilk deniz üzerine yapılan hava alanı, dünya’nın 3′üncü, Avrupa’nın ise tek deniz üstüne yapılan havalimanı olacak.

Karadeniz’in iki güzel kenti havalimanı ile birbirine bağlanıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş tarafından yapılan açıklamada, Ordu-Giresun Havalimanı pistinin yaklaşık 3′te 1′inin tamamlandığını belirtildi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Giresun’a gelen ve burada bir basın açıklaması yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Havalimanı inşaatında çalışmaların programlandığı gibi devam ettiği bilgisini gazeteciler aktardı.Baş, “Ordu-Giresun Havalimanı pistinin yaklaşık 3′te 1′i tamamlanmış durumda. İnşallah geri kalan kısım planlanan takvimde bitecek. Çalışmalar gayet güzel gidiyor” diye konuştu.

Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Karadeniz ile ilgili birçok yatırım yapacaklarının altını çizdi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418