Reklamı Kapat

Bahçeşehir Üniversitesi – Mimarlık Bölümü

Editör: SerMimar Tarih: 22 - Eylül - 2009
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Mimarlık Bölümü, tarihi, kültürel ve sanatsal bilgileri tasarım süresine yansıtabilen, ulusal ve uluslararası standart uygulamalar konusunda gerekli ve yeterli bilgilere sahip, araştırma yönü gelişmiş, modern bilgisayar teknolojisi eğitimi almış, yabancı dil bilen öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemiştir.

Bu hedef doğrultusunda, bölümümüzde verilmekte olan teorik derslerin yanısıra, haftada 8 saatlik stüdyo derslerinde, dünya standartlarına uygun olarak 10 öğrenciye 1 öğretim üyesi olacak şekilde zengin bir öğretim kadrosuyla eğitim – öğretim yapılmaktadır.

Mimarlık alanında Dünya ortaklığı hedefi doğrultusunda öğrencilerimiz yaz döneminde yurt dışında yaz okullarına katılmak, staj yapmak veya okulumuzda yabancı öğrencilerle ortaklaşa düzenlenen yaz okullarına katılmak seçeneklerine sahiptirler.

Bu bilgilerle donanımlı olarak mezun olan okulumuz öğrencileri kendi bürolarını kurarak serbest mimarlık yapabilmekte, özel veya resmi kurumlarda iş bulabilmekte, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık bölümünde veya başka bir üniversitede akademik kariyere başlayabilmektedirler.

Kaynak:
Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü web sayfası
http://www.bahcesehir.edu.tr/fakultesayfa/mimarlik/bolum/mimarlik/id/01

İletişim Bilgileri
Posta Adresi: Çırağan Caddesi Osmanpaşa Mektebi Sokak NO:4-6 34538 Beşiktaş, İSTANBUL / TÜRKİYE
Telefon: +90 212 381 0503
Faks: +90 212 381 0500

Aranan Kelimeler:

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje