Reklamı Kapat

Yerden Isıtma Sistemleri

Editör: SerMimar Tarih: 4 - Mart - 2010
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

yerden ısıtma parke, elektrikli  yerden ısıtma sistemi, yerden isitma sistemi, yerden ısıtma sistemleri, yerden ısıtma, yerden ısıtma nedir, zeminden ısıtma, zeminden ısıtma sistemleri, yerden ısıtma hesabı, rehau  yerden ısıtma, yerden ısıtma fiyatları, sulu  yerden ısıtma, ısı pompası, yerden ısıtma firmaları, yerden ısıtma tesisatı, ücretsiz ısıtma, Yerden ısıtma tesisatı,Yer kaloriferi tesisatı tanıtım sayfası, Yer kaloriferi, yerden ısıtma, kombi, kat kaloriferi, kalorifer, doğalgaz, tesisatı, yerden, ısıtma, tesisat, boru ile yerden ısıtma, yerden ısıtma boruları, yerden ısıtma avantajları

Yerden ısıtma sistemleri sağlıklı, konforlu ve ekonomik bir ısınma şeklidir. Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan kullanımı ile dikkat çeken bu sistem, özellikle kullanılan kaliteli boruların üretilmesi ile popüler hale gelmiştir. Ana ısıtma elemanı, yapı malzemesi içerisinden geçirilen uzun ömürlü ve dayanıklı, yerden ısıtmaya uygun termoplastik malzemeden üretilmiş borulardır. Bu borular Polipropilen Random Copolimer (PP-R) veya Cross-link PE-X olarak iki grupta toplanır. Bu sistemin uygulandığı yerlerde, döşemeye serilen yalıtıcı strafor ve PP folyo, ideal bir ek ısı yalıtımı da sağlar. Uygulamada yaklaşık % 30 enerji tasarrufu sağlanır.

  • Konforlu ortam ve sağlıklı yaşam
  • Uygulama ve bakım kolaylığı
  • Enerjiden tasarruf
  • Mekânlarda daha geniş iç hacim
  • Ekonomik avantajlar
  • Geniş uygulama sahası

İnsan anatomisine en uygun sağlıklı ekonomik ısıtma sistemi tüm hacim içinde homojen bir ısı dağılımı ve sıcaklık sağlanır. Havanın nem dengesi bozulmaz. Sıcaklık farkı az olduğu için hacim içinde aşırı hava akımı yoktur. Dolayısıyla toz sirkülâsyonu da önlenir. Perdelerde ve duvarda kirlenme olmaz

Yerden ısıtma sisteminde her dairede bir dolap içerisinde estetik olarak kolayca gizlenebilen birkaç ağızlı kollektör bulunmaktadır. Bu sayede her oda modülasyonu ayrı vana ile manuel, termostatik ve tam otomatik kontrol edilebildiğinden, ihtiyaca göre bağımsız ve tamamen o dairede yaşayan sakinlerin isteğine göre kolaylıkla ayar yapma olanağı vardır. Böylece hem enerji tasarrufu hem de iyi bir konfor sağlanmış olur. Yerden ısıtma sistemleri ile mekânlarda homojen ısı dağılımı sağlanır. Odalar arasındaki sıcaklık farkları da azdır. Klasik sistemlerde görülen tavanda ısı birikmesi bu sistemler için söz konusu değildir.

Klasik sistemlerdeki ısıtıcı eleman, tesisat borusu, bağlantı parçası gibi göze hoş gelmeyen ve kullanım alanını sınırlayan bu tür malzemeler, yerden ısıtma sistemlerinde yoktur. Bundan dolayı da kullanılan hacimde % 5’lik tasarruf sağlanır.

Aranan Kelimeler:

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje