1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bu Yöntemle Doğalgaz Faturasını Düşürebilirsiniz!

Tüm yurtta etkili olan soğuk hava, halkı kombilerin derecesini yükseltmeye itti. Peki fatura bedeli nasıl hafifler?

Ülkede tüketilen enerjinin yaklaşık yüzde 40’ının konutlarda kullanılıyor. Bunun da yüzde 85’inin ısıtma ve soğutma harcamalarına gidiyor.

Yaşar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Arif Hepbaşlı, konutlarda yüzde 30 enerji tasarrufu sağlayacak öneriler sundu. Hepbaşlı, “Binanın mantolanması ve duvarların izolasyonu yapılmalı. Pencerelerin çift camlı olması ve yalıtım yapılması gerekir.” sözlerini kullandı.

Bina yapısının da büyük önem taşıdığını söyleyen Hepbaşlı, “Isı merkezlerinin bodrum yerine çatıda kurulması ile binalar hem daha tasarruflu, daha çevreci ve daha emniyetli olacaktır.” dedi.

BUNU SAKIN YAPMAYIN

Faturanın daha az gelmesi için kombiyi sürekli açıp kapamanın yanlış bir yöntem olduğunu belirten Hepbaşlı, “Evlerde ısı kazanlarını düşük sıcaklıkta gece-gündüz yakmak, gündüzleri yakıp, gece söndürmekten daha ekonomik. Antre, koridor, merdiven holü, bodrum ve kullanılmayan kiler ve odalardaki radyatörler iptal edilmeli, her radyatöre termostatik vana monte edilmeli ve uygun sıcaklıkta ayarlanmalı” diye konuştu.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Conrad İstanbul’un Sahibinden Bodrum’a Yeni Yatırım

Conrad İstanbul Oteli’nin sahibi olan Aksoy Holding, Muğla’nın Bodrum İlçesi Tilkicik Koyu’nda gerçekleştireceği gayrimenkul projesi …