Reklamı Kapat

Büyükhanlı GYO, Bükreş’te 8 Bin Konut Yapacak!

Editör: SerMimar Tarih: 2 - Haziran - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

İstanbul’da Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda ve Akatlar’da iki lüks rezidans projesine devam eden Büyükhanlı GYO, Romanya’nın başkenti Bükreş yakınlarında 8 bin konutluk yeni bir şehir kuruyor…

Büyükhanlı GYO, Romanya’da kurduğu Opus Land Developmet şirketinin yapımına devam ettiği Cosmopolis projesinden 1 milyar 700 milyon euroluk toplam satış geliri hedefliyor.

585 konutluk 1. fazda yaşamın başladığı ve bin 200 konutluk 2. fazda inşaatın devam ettiği Cosmopolis’te, daire fiyatları 38 bin euro ile 150 bin euro arasında değişiyor. Proje 2014’te tamamlanacak. Büyükhanlı GYO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Emre Büyükhanlı, 2006’da Romanya’da yatırım yapmaya karar verdiklerini belirterek, ilk yatırımlarını Bükreş’in Kuzeydoğusunda Tunari bölgesinde 1 milyon metrekarelik alanda gerçekleştirmeye başladıklarını anlatarak, “800 bin metrekarelik inşaat alanına sahip, Cosmopolis, her şeyi bir arada barındıran bir alternatif olacak. Boyutları, yapısı ve nüfusu bakımından yeni bir şehir kuruyoruz. Bükreş’ten daha yeşil ve daha temiz, gerçek Avrupalı yaşam standardına daha iyi uyum sağlamış modern bir şehir kuracağız. Cosmopolis, orta ve yüksek gelir seviyesine sahip kişilere daha yüksek yaşam standartları sunmayı hedefleyen bir proje” diye konuştu. Projenin ilk fazında 44 binada 586 dairenin yapımı tamamladıklarını dile getiren Büyükhanlı, bin 200 dairelik 2. fazın yapımını da 2011 yılı sonunda tamamlayacaklarını kaydetti. Büyükhanlı, konutları ise etaplar halinde 2014 sonunda tamamlayacakları bilgisini verdi.

Sabah Emlak

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje