1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Avrupa Konutları 2012’de Dört Projeye Daha Başlıyor!

Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya 2011’i hedeflerinin üzerinde bitiren Avrupa Konutları’nın yeni yıl ile birlikte dört projenin lansmanını gerçekleştireceğini belirtti

Avrupa Konutları, Atakent 3 projesini bu yıl 443 milyon 180 bin 940 TL’lik hasılat rakamıyla kapatıyor. Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya 2011 ‘i hedeflerinin üzerinde bitiren Avrupa Konutları’nın yeni yıl ile birlikte dört projenin lansmanını gerçekleştireceğini belirterek, Atakent 3 projesinin Emlak Konut GYO’ya taahhüt edilen süreden iki yıl önce, 18 ay gibi bir sürede tamamlanıp 2012’nin Temmuzu’nda teslim edilmeye başlanacağını ifade etti.

Şirketleri Artaş İnşaat’ın hayata geçirmeyi planladığı projelerden ilkinin ocağın ilk günlerinde inşaatına başlanacak olan Ispartakule 3 olduğunu, projenin 644 konut ve toplam 12 ticari üniteden oluştuğunu anlattı. 2012’nin ilk çeyreğinde Maslak’ta 468 konut ve ofislerden oluşan rezidans projesini hayata geçireceğini ifade eden Çetinsaya, Avrupa Konutları’nın ayrıca Keleşoğlu, Aydınlı ve Afk firmaları ile ortak olarak Kğıthane Cendere Vadisi içerisinde 5 bin konut, AVM, otel ve ofislerden oluşan mix bir projeye de başlayacağını aktardı.

Çetinsaya, Halkalı’da Mesa, Kantur-Akdaş, Artaş ve Öztaş konsorsiyumunun 1 milyon 600 bin metre karelik arsa üzerinde hayata geçireceği ve 4 bin adet konutun yer alacağı projeye de yılın ikinci yansında start verileceğini söyledi.

Çetinsaya, 2012’de 1 milyar dolar civarında ciro hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Fatma Koşar-Şehriban Kıraç/Cumhuriyet

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Yeni Konut Seferberliği ile Fiyatlar Yüzde 25 İnecek

Emlak Konut GYO’nun şubat ayında başlayacak 2. konut seferberliğinde konut kredisi faizi 0.50’ye düşürülüp vade …