1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Mobilyacılar, İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı’na Hazırlanıyor!

MOSDER, İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı’nı öne çıkaran 8 faktör açıkladı

Bine yakın katılımcısı, üç binden fazla markası ile dünya mobilya ticaretinde adından söz ettiren mobilya sektörünün dev buluşması IIFF2024 İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı için gün sayılmaya başlandı. Fuara 150’den fazla ülkeden yoğun bir katılım bekleniyor.

MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, 23-28 Ocak 2024 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak ziyaretçilerine kapılarını açacak olan İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı’nı öne çıkaran 8 önemli faktörü açıkladı.

Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Mustafa Balcı, 23-28 Ocak 2024 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak ziyaretçilerine kapılarını açacak olan İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı’nın katılımcılara eşsiz fırsatlar sunduğunu söyledi.

150’den fazla ülkeden binden fazla katılımcı firma ve üç binden fazla marka ile dünyanın önde gelen mobilya fuarı olan İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı’nın çok sayıda alternatif tedarikçi ile tanışma fırsatı verdiğini kaydeden Balcı, fuarın ürün çeşitliliğinin yanı sıra teknolojik gelişmeleri yakından izleme şansı da sunduğunu belirtti. Modern-modüler mobilyalar, lüks mobilyalar, bebek-çocuk-genç odası mobilyaları ile aydınlatma ürünleri TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sergilenirken; Ofis-okul eğitim mobilyaları, bahçe mobilyaları ve aksesuarlar, yatak/bazalar ile modern-modüler mobilyalar İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Fuarı öne çıkaran 8 faktör

Fuar’ın katılımcılara eşsiz fırsatlar sunacağını dile getiren MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, IIFF2024 İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı’nı öne çıkaran 8 faktörü şöyle sıraladı:

“Türkiye’nin dünya mobilya pazarındaki güçlü konumu, Türkiye’nin lojistik avantajları, binlerce tedarikçiyi keşfetme fırsatı, ilham alınmak üzere keşfedilmeyi bekleyen ürün grubu çeşitliliği, trend tasarımları ve yeni kullanıcı ihtiyaçlarını keşfetme olanağı, yeni ve özel ürün lansmanları, güçlü işbirliği fırsatları, İstanbul’un cazibesi ve çekim gücü.”

Fuarın, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Mos Fuarcılık A.Ş.’nin işbirliğinde Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği ile gerçekleştirildiğini kaydeden Mustafa Balcı, “Kıtaları kesiştiren İstanbul’da Avrupa’nın en büyük mobilya fuarına imza atıyoruz. İki fuar merkezinde aynı anda düzenlenecek olan bu büyük buluşmada dünya mobilyasının en önemli aktörlerini bir araya getiriyoruz” dedi.

2023 fuarı başarılı geçti

Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı’nın verdiği bilgiye göre, düzenlenen son İstanbul Mobilya Fuarı olan IIFF2023’e 156 ülkeden 167.500 ziyaretçi katıldı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fuara 25 binin üzerinde yabancı profesyonel ziyaret etti. Fuarda yaklaşık 6 milyar dolarlık işbirliğine imza atıldı.

Katılımcı firmaların yüzde 94’ü 2024 yılında fuara katılmayı planlıyor, yüzde 92’si ise genel anlamda fuardan memnun olduklarını belirtti. Firmaların yüzde 91’i ziyaretçi profilinin beklentilerini karşıladığını söyledi.

2023 fuarına en çok ziyaretçi; İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, Romanya, Nijerya, Mısır, Cezayir, Gana, Güney Afrika, Rusya, Hindistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail, Katar, Filistin, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Brezilya, Arjantin ve Peru’dan geldi.

İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı’nın katılımcı profili de şu ürün gruplarının temsilcilerinden oluşuyor:

Salon & Oturma Odası Mobilyası ve Aksesuarları, Yemek Odası Mobilyaları, Yatak Odası Mobilyası ve Aksesuarları, Bebek, Çocuk ve Genç Odası Mobilyası ve Aksesuarları, Duvar, TV ve Saklama Üniteleri, Masa ve Sandalyeler, Ofis Mobilyaları, Sehpa ve Zigonlar, Koltuk, Kanepe ve Yataklı Kanepeler, Bahçe Mobilyaları, Döşemelik Kumaşlar, Aydınlatma, Dekoratif Ürünler, Mutfak Mobilyaları, Banyo Mobilyaları, Ev Tekstili.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

AB, Gaz Tasarrufunu Sürdürmeye Hazırlanıyor

Avrupa Birliği (AB), gelecek kış dönemine hazırlık için üye ülkelerin doğal gaz talebini yüzde 15 …