1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Nurol’dan 600 Milyon Dolarlık 3 Proje

İstanbul’da yatırım hamlesi başlatan Nurol GYO, 600 milyon dolarlık üç dev projeye imza atıyor. Yenilerinin yolda olduğunu söyleyen Genel Müdür Musa Aykaç “Yatırımlarımızın tutarı 1 milyar doları geçecek” dedi

nuroldan-600-milyon-dolarlik-3-proje

Nurol GYO, 2013’te İstanbul’da üç önemli gayrimenkul projesini hayata geçirmek için kolları sıvadı. Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, “Bu yıl üç önemli projenin yanı sıra yenilerini de başlatarak toplam yatırımlarımızı 1 milyar doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. Projelerden ilki olan Nurol Tower 140 milyon dolar yatırımla hayata geçirilecek. Diğeri de Hürriyet Medya Towers’ın bulunduğu 55 bin metrekarelik arsa üzerinde yapılacak. Şirketin bu kapsamdaki üçüncü projesi de Türk Telekom Arena Stadı’nın yanında yer alan 9 bin 500 metrekarelik alanda inşa edecekleri Seyrantepe projesi olacak. Nurol GYO, bu üç proje için toplam 600 milyon dolarlık yatırım yapacak.

TOKİ’DEN SATIN ALDI

İstanbul Mecidiyeköy’de 7 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen Nurol Tower’la, hem işyeri hem de yaşam alanı ihtiyaçlarının karşılaması planlanıyor. ‘EvOfisEv’ konseptiyle hayata geçirilecek projenin bu yılın son çeyreğinde kaba inşaatının tamamlanması planlanıyor. Nurol Tower’ın arazisi TOKİ’den 111.8 milyon lira gelir taahhüyle satın alınmıştı. Musa Aykaç, “Ancak proje başlamadan önce taahhüt ettiğimiz bedeli peşin verdik ve araziyi satın aldık” dedi.

M2’Sİ 5 BİN $

Nurol Tower’ın Yatırım tutarının arsa ile birlikte 140 milyon dolar olduğunu söyleyen Musa Aykaç, metrekare fiyatlarının 5 bin dolardan başladığı bilgisini verdi. Aykaç, projenin, “EvOfisEv” konseptiyle Türkiye için örnek bir model oluşturduğunu söyledi. Nurol Tower, 243 home ofis, 12 ofis ile çarşı katında 36 dükkan ve mağaza olmak üzere 291 bağımsız bölümden oluşuyor. Proje üçgen formda tek blok halinde ve 32 katlı kule mimarisiyle inşa ediliyor. Nurol Tower’da 73 ila 193 metrekare arasında değişen büyüklüklerde seçenekler bulunuyor.

% 402 KA ZANDIRDI

Yurtiçi ve yurtdışında inşaat, savunma sanayi, finans, turizm ve enerji olmak üzere beş ana sektörde faaliyet gösteren Nurol Holding bünyesinde bulunan Nurol GYO, 2012’de İMKB’de yüzde 402’lik artışla piyasa değerini en fazla yükselten şirket oldu. “Hayata Yatırım’ sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatan Musa Aykaç, “Ankara Nurol Residence, Karum İş Merkezi, İstanbul Nurol Plaza, Zekeriyaköy Evleri, Bodrum Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi gibi önemli projeleri tamamladık” dedi.

NAKO BEKLE MEDE

Nako arazisiyle sürecin olumlu devam ettiğini söyleyen Aykaç, şu bilgileri verdi: “Arazi muhteşem bir lokasyona sahip. En geç haziran başında Nako Genel Kurulu’nda nihai karar alınacak. Ticari şartlarda zaten mutabıkız. Yani Nako arazisi için hazır bekliyoruz.”

HMT PROJESİ MAYISTA SATIŞTA

Hürriyet Medya Towers projesinin yeni bir yaşam vadisi olacağını dile getiren Aykaç, bin 112 konuttan oluşan projenin ruhsat aşamasında olduğunu söyledi. Mayıs ayında satışa çıkarmayı planladıklarını belirten Aykaç yatırımla ilgili şu bilgileri verdi: “22 bin metrekarelik ofis bloku ve 180 odalı 4 yıldızlı otel bulunacak. 300 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin toplam yatırım bedeli ise 340 milyon dolar olacak.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İzmir’de Kiralık Ev Kalmadı

İzmir’deki yıkıcı depremin ardından büyük korku yaşayan vatandaşlar evlerini değiştirmek istiyor. Yaklaşık 4 bin 500 …