1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İstanbul Finans Merkezi Hafriyat Çalışmaları Başladı!

İstanbul Finans Merkezi inşaat ihalesini alan Ağaoğlu Grubu hafriyat çalışmalarına başladı

istanbul-finans-merkezi-hafriyat-calismalari-basladi

İstanbul Finans Merkezi inşaat ihalesini 1.46 milyar Tl ile kazanan Ağaoğlu Grubu hafriyat çalışmalarına başladı.

Konuya ilişkin yazılı açıklama şöyleydi:

Gayrimenkul sektörünün önde gelen kuruluşlarından Ağaoğlu Şirketler Grubu, Türkiye’nin uluslararası arenada fark yaratmasını sağlayacak olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin (İFM) hafriyat çalışmalarına başladı.

Hafriyatın başlamasıyla ilgili bir açıklama yapan Ali Ağaoğlu “1 Milyar 460 Milyon TL asgari hasılat taahhüdü ve gelir paylaşımı yöntemiyle ihalesini kazandığımız Finans Merkezi’ni 1.300 günde bitireceğiz. Bu projenin hayata geçmesiyle Türkiye’nin 2023 yılına kadar dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olması yolundaki hedefine yaklaşılmış olacaktır. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından Ocak ayında hafriyat çalışmalarına başlayacağımızı söylemiştik. Sözleşmede hafriyat için 500 gün öngörülüyor ancak biz 365 günde tamamlamayı hedefliyoruz. Bu nedenle elimizi çabuk tutarak yeni yıla girmeden hafriyata başladık.”dedi.

2016’nın ilk yarısında Finans Merkezini bitirip teslim etmeyi planladıklarını belirten Ağaoğlu, Uluslararası Finans Merkezi’ndeki konut ve ofis alanlarının satışına ise 2014’ün ilk çeyreğinde başlayacaklarını, projedeki konut ve ofis alanlarının satışıyla da toplamda 2 Milyar TL’nin üzerinde bir ciro gerçekleştireceklerini belirtti.

Ağaoğlu imzalanan sözleşme kapsamında Merkezin tüm hafriyat işlerini, ortak altyapılarını, ulaşım yollarını, kapalı ve açık otoparklarını, metro istasyonunu inşaatına ait betonarme imalat işlerini, proje alanının zemin iyileştirmesi ile tüm yapısal ve bitkisel peyzaj işlerini kendi kaynakları ile yapacak. Bu anlamda devletten kaynak çıkışı olmayacak. Ayrıca özel proje alanında 160.148 m2 kapalı alana sahip ticari unsurları projelendirerek, üst ve altyapıyı tamamladıktan sonra satışını yapacak. Projede, ofis, AVM, rezidans, 5 yıldızlı otel, 2.500 kişilik konferans salonu ile mağazalar da yer alıyor.

Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, SPK gibi kurumların genel merkezlerini de bünyesinde barındıracak olan Finans Merkezi, İstanbul’un çekim gücünü olumlu yönde etkileyerek uluslararası sermaye hareketlerinden alınan payın Türkiye adına artmasındaki en önemli projesi olarak kabul ediliyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ali Ağaoğlu Üniversite Kuruyor!

Ali Ağaoğlu, eğitim sektörüne de adım attı. 1.500 kişilik üniversite kurmaya hazırlanan Ağaoğlu, YÖK’ten izin …