1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

“Türkiye’ye Güveniyoruz, Yatırıma Devam Edeceğiz”

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Olay olduğu günden beri Körfez ülkelerinden tanıdığım tüm yatırımcıları tek tek aradım. Hepsi `Biz Türkiye`ye güveniyoruz, yatırımlara devam edeceğiz` dedi” açıklamasını yaptı.

turkiyeye-guveniyoruz-yatirima-devam-edecegiz

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, “Paralel yapı, 17-25 Aralık sürecinde başaramadığını ondan sonra Türkiye ekonomisini bozarak yapmaya çalıştı. Başta inşaat sektörü olmak üzere ekonomiyi durdurmaya çalıştılar. İş hayatını, yatırım yapmayı çekilmez kıldılar. Maalesef bürokrasinin birçok kilit noktasına adam yerleştirerek ekonominin gelişmesini engellediler.”

Ağaoğlu, düzenlediği basın toplantısında, FETÖ darbe girişimini kınayarak, ülkenin zor bir süreçten geçtiğini, buna teşebbüs edenleri lanetlediğini, bu kişilerin vatan haini olduğunu söyledi. Terör örgütü paralel yapıya 17-25 Aralık sürecinde en büyük zararı kendilerinin verdiğini, gözaltındayken eski savcı Zekeriya Öz’e tepki gösterdiğini ve basına verdikleri belgeler ile o dönemde bu yapıya en büyük darbeyi kendilerinin vurduğunu savunan Ağaoğlu, “Bu yüzden ofisimde, ‘Bu senin yanına kalmaz’ dediler. Tehdit ettiler. Bugün eğer Zekeriya Öz, yurt dışında kaçaksa ve vatan haini ise bunda bizim de katkımız var.” dedi.

Paralel yapının, 17-25 Aralık sürecinde başaramadığını ondan sonra Türkiye ekonomisini bozarak yapmaya çalıştığını ifade eden Ağaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de bugüne kadar iktidar değişiklikleri ekonominin bozulmasıyla olmuştur. Bunlar da ülkenin düzenini bozmak için ekonomiyi bozmak istediler. Başta inşaat sektörü olmak üzere ekonomiyi durdurmaya çalıştılar. İş hayatını, yatırım yapmayı çekilmez kıldılar. Benim bürokratik oligarşi dediğim buydu. Maalesef bürokrasinin birçok kilit noktasına adam yerleştirerek ekonominin gelişmesini engellediler.”

‘EKONOMİYİ BOZARAK HALKI SOKAĞA DÖKMEK İSTEDİLER’

Bakırköy’de hayata geçirmek istedikleri projenin 3 kez durdurulduğunu, bu süreçte yer alan toplam 7 hakimin de son darbe girişimi sürecinde HSYK tarafından görevden el çektirildiğini, bazılarının ise tutuklandığını anlatan Ağaoğlu, “Buradaki asıl amaç sadece benim şahsım da değil, iş dünyasının yatırımlarını engellemek, ekonomiyi bozmak, Türkiye’yi zayıflatıp insanları sokağa dökerek iktidar değişikliği yapmak, devleti işgal ederek iktidarı ele geçirmek.” diye konuştu.

Bu örgütün ne olduğunun sonunda anlaşıldığını ifade eden Ağaoğlu, artık devletin bütün kurumlarının harekete geçtiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın dimdik durduğunu, halkın kahramanca mücadele verdiğini söyledi.

Ağaoğlu, Bakırköy’de başlattıkları Central Park Projesi’nin hukuki ve şehircilik alanlarında en “masum” planlardan olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“O bölge kentsel dönüşüme tabidir. Ben almadan önce orası harabeydi. Bu projede 1.500 kişi çalışıyordu. Hukuksuz iptal kararını veren hakimlerin hepsi şu anda tutuklandı veya görevden alındı. Proje şu anda duruyor. Sektörün genelinde bu var. Maalesef bir ruhsat almak bugüne kadar hiç bu kadar sıkıntılı olmamıştı. Yılbaşında hazırlandığımız 4 proje vardı. Hepsinde de inanılmaz sıkıntılar çıkardılar. 2009’da Anıtlar Kurulundan onaylanan Anakent Projesi’nin ruhsatını 7 yıldır alamadım. Böyle bir şey olur mu? Onlar sadece bize düşman değildi.”

Bu yapının bakanlıkların en üst noktalarında kendisine yer bulduğunu, bürokrasiyi ele geçirdiğini belirten Ağaoğlu, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hukuk Müşaviri Bayram Keskin de görevden alındı. Ben kendisi hakkında bu olaylardan önce suç duyurusunda bulunmuştum. Bu kişi, paralelci olduğu bilinen hakimlerin verdiği iptal kararına bakanlık adına itiraz etmemişti. Hem de tüm uyarı ve ısrarlarımıza rağmen…” ifadelerini kullandı.

‘4 İNŞAAT PROJESİ İÇİN 3 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM PLANLIYORUZ’

Ali Ağaoğlu, iş dünyasının bundan sonra her şeyi devletten beklememesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Müteşebbislere, iş dünyasına da büyük görev düşüyor. İş dünyasının önündeki engellerin kalktığını ve önünün açıldığını düşünüyorum. Biz iş adamları olarak, sokağa da çıkarız, orası ayrı… Ancak yapmamız gereken işimize eskisinden daha büyük gayretle devam etmek. Şimdi paralel yapının ortadan kaldırılmaya başlanmasıyla ekonominin önünden engeller kalkıyor, kalkacak. Biz şimdiye kadar 1 çalışıyorsak, şimdi 3 çalışacağız ve daha iyisini yapacağız. Devlete de, hükümete de, millete de sonuna kadar güveniyorum. Hiç fire vermeden yatırımlara devam ediyoruz.”

Şimdiye kadar önü kesilen ve bu yıl başlatmak istedikleri 4 proje olduğunu, bu projelerin Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy ve Bakırköy’de bulunduğunu, söz konusu projeler için 3 milyar dolarlık yatırım planladıklarını bildiren Ağaoğlu, enerji alanında da 1 milyar dolarlık yatırımlarının devam ettiğini söyledi.

Emlak Konut GYO’nun ciddi bir hazırlık içinde olduğunu, sektörü hareketlendirmek için ciddi fedakarlıklar yapacağını ifade eden Ağaoğlu, sektördeki oyuncuların da iş birliğine hazır hazır olduğunu vurguladı. Ağaoğlu, “Dönem kazanma değil, ekonomiyi döndürme dönemi. Ekonominin çarklarının dönmesi içi her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Gerekirse karlardan fedakarlık yapacağız. Türkiye bu olaydan güçlenerek çıkacak.” diye konuştu.

‘DÜN KÖRFEZ’DEN BİR YATIRIMCIYA 25 MİLYON LİRALIK SATIŞ YAPTIK’

Ağaoğlu, dün Körfez’den bir yatırımcıya 25 milyon liralık satış yaptıklarını belirterek, olay olduğu günden beri Körfez ülkelerinden tanıdığı tüm yatırımcıları tek tek aradığını, hepsinin “Biz Türkiye’ye güveniyoruz, yatırımlara devam edeceğiz” dediğini anlattı. Kredi derecelendirme kuruluşlarına da tepki gösteren Ağaoğlu, Türkiye’nin kamu maliyesi ve bankacılık sisteminin çok güçlü olduğunu vurgulayarak, “S&P’nin kararı ve diğer kuruluşların, notu yakından takip ettiklerine dair açıklamalar siyasi. Tüm bunların üstesinden geleceğiz. Kamu maliyemiz Avrupa’nın birçok ülkesinden daha iyi durumda. Bunlar bizim moralimizi bozmamalı. Bu verilen notların arkasında siyasi hesaplaşma ve tavır var.” şeklinde konuştu.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Konutta Peşinatın Yüzde 10’a Düşürülmesi Sektöre Pozitif Etkileyecek

Gayrimenkul sektörü temsilcileri, 500 bin liranın altındaki konutlarda kredilendirme oranının yüzde 80’den yüzde 90’a çıkarılmasının …