1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Anadolu OSB’den 15 Bin Kişi İstihdam Hedefi

OSB Yönetim Kurulu Başkanı, sanayi bölgelerinde bin 500 kişinin istihdam edildiğini belirterek, bu sayının üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından 15 bine yükseleceğini söyledi.

anadolu-osbden-15-bin-kisi-istihdam-hedefi

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, sanayi bölgelerinde bin 500 kişinin istihdam edildiğini belirterek, bu sayının üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından 15 bine yükseleceğini söyledi.

Tuncay’ın yaptığı açıklamada, Anadolu OSB’de makine, bilişim, elektrik, cam, kağıt, plastik, gıda, demir, metal, çelik, inşaat ve sağlık gibi alanlarda faaliyet gösteren çok sayıda firma bulunduğunu aktardı.

Anadolu OSB’de doluluk oranlarının yüzde 60’a ulaştığını ifade eden Tuncay, “Ülkemizin kayıtlı ekonomisinde en önemli itici faktör organize sanayi bölgeleridir. Bölgede tüm üst yapı çalışmaları tamamlandığında, üretim tam kapasite olduğunda mevcut istihdamımız 10 kat artacak. Anadolu OSB’nin şu an bin 500 olan istihdam sayısı, tüm üst yapı çalışmaları bittiğinde 15 bine yükselecek. Bu da Ankara ve çevre ilçelerdeki istihdam rakamlarına olumlu katkı yapacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Tuncay, temel hedeflerinin ülke ekonomisine ve kalkınmasına katkı sağlamak olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Devlet politikalarını önemle takip etmekteyiz. Üretici lehine atılan her adım sadece sanayiciye değil, ülke ekonomisine de doğrudan katkıdır. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin ‘Dış ticaret açığını kontrol altına almaya devam edecek, ihracatın ithalatı karşılama oranındaki yükselişi muhafaza edecek ve bu eksende mal ticaretimizin cari açığımıza olumlu katkısını sürdüreceğiz’ şeklindeki açıklamaları memnuniyet vericidir. Umarım uygulamalarla hayat bulur ve üreticiler arzu edilen noktaya ulaşır.”

ANKARA/AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Türk İnşaat Sektörüne Bir Afrika Ülkesinden Daha Çağrı

Türk inşaat sektörü uluslararası arenada dikkat çekmeye devam ediyor. Yürütülen başarılı projeler sayesinde çok sayıda …