1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ağaoğlu 200 Milyon Dolarlık Evi Kime Sattı?

Ağaoğlu Grubu’nun Maslak 1453 Projesinden tek kalemde 200 milyon dolarlık satın alma gerçekleştiren gizemli yatırımcı belli oldu.

agaoglu-200-milyon-dolarlik-evi-kime-satti

Dün İstanbul’a gelerek gayrimenkullerin tapularını devralan yatırımcının Suudi Arabistan’ın önde gelen kuruluşlarından Globe Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Ehsan Abdulcevad olduğu öğrenildi.

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Oğlu Maad Abdulcevad ile İstanbul’a gelen Ehsan Abdulcevad’ın 200 milyon dolarlık ödemeyi de Emlak Konut’a peşin olarak ödedi. Konuyla ilgili ulaştığımız Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlui Şeyh Abdulcevad’ın kimliğini saklamak konusunda bir çekincesi olmadığını belirterek, “Tapuları devralırken bana ‘Türkiye’nin büyümesine ve istikrarına çok güveniyoruz. Daha uzun yıllar burada olacağız. Adımı saklamama gerek yok. Türkiye’de farklı yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz’ diyerek ülkemize olan güvenini gösterdi. Bu satın almanın yeni satın almalara da örnek olacağını düşünüyorum” dedi.

OTEL YAPACAK

Maslak 1453’ten projesinden iki kule satın alan Şeyh Abdulcevad’ın kulelerden birini yatırım amaçlı olarak konut şeklinde kullanacağı kaydedildi. Abdulcevad’ın diğer kuleyi ise otel olarak işletmeyi planladığı, şimdilik konunun planlama aşamasında olduğu belirtildi.

DENİZCİLİK ALANINDA FAALİYET GÖSTERİYOR

Suudi Arabistan merkezli Globe Holding ağırlıklı olarak denizcilik sektöründe faaliyet gösteriyor. Globe Marin markası altında kuruluşun, 3 büyük liman işletmesi bulunuyor. Kuruluş ayrıca gemi taşımacılığında faaliyet gösteriyor.

Kaynak: Hürriyet

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İstanbul’da Konut Fiyatları Yüzde 30 Arttı

Toplam konut satışlarının yüzde 17’sinin gerçekleştiği İstanbul’da, ilk sekiz ayda 176 bin konut satışı gerçekleşti. …