1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yalova Üniversitesi Kampüsü’nde İnşaat Yükseliyor!

Geçtiğimiz haftalarda temeli atılan Yalova Üniversitesi kampüsündeki ilk bina inşaatı hızla yükseliyor.

yalova-universitesi-kampusunde-insaat-yukseliyor

Uzun süre TİGEM’deki 940 dönümlük araziyi almak için çalışan Yalova Üniversitesi yönetimi, her şeyin nihayete ermesinden sonra temeli atmıştı. İlk etapta çelik konstrüksiyondan binaların yapıldığı arazide çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Binaların tamamlanmasının ardından öğrenciler yeni eğitim yuvalarında derslere başlayacak. Öte yandan çelik konstrüksiyondan yapılan inşaatın planlama dahilinde gelecek yıllarda farklı bölgeye taşınacağı da öğrenildi.

350 Metrekare İnşaat Alanı Olacak

Yalova Üniversitesi kampüsünda 350 bin metrekarelik alanda inşaat olacak. Yalova Üniversitesi Merkez Kampusu’nda derslikler, fakülte binaları, botanik bahçesi, futbol sahası, tenis kortu, 8 bin kişilik amfi tiyatro, katlı otopark, marina, cami, laboratuar ile spor salonu da yer alacak.

Kampüsün karşısındaki alanda 3 bin kişi kapasiteli öğrenci yurdu da yapılacak.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Hafif Çelik Ev Villa Yapı Bina Teknik Özellikleri

Hafif Çelik Ev Villa Yapı Bina Teknik Özellikleri Homojen, izotropik, dayanıklı ve insan insiyatifi en …