1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Emlak Sektörünün Yeni Kralı Kapıcılar!

Kemal Sunal’ın 36 yıl önce başrolünü oynadığı “Kapıcılar Kralı” filmi Başkent’te gerçek oldu. Kapıcıların kendilerini devre dışı bırakarak emlak sektörüne el attıklarını iddia eden emlakçılar, “Herkes kendi mesleğini yapsın” diyerek tepki gösterdi.

acele kapıcı aranıyor kapıcı iş ilanları, emlak, emlak forum, Emlak Haberleri, emlak kiralarken, emlak sektörü, emlak sektörü 2010, emlak sektörü 2011, emlak sektörü 2012, emlak sektörü ile ilgili aramalar, emlak sektörü ne durumda, emlak sektörünün geleceği, emlakçı, Ev Kiralama, kapici, kapıcı aranıyor, kapıcı arayanlar, kapıcı asgari ücret 2010, kapıcı asgari ücret 2011, kapıcı asgari ücret 2012, kapıcı asgari ücret 2013, kapıcı ile ilgili aramalar, kapıcı iş ilanları, kapıcı izzet, kapıcı sözleşmesi, kapıcı tazminatı, kapıcılar kralı

Başkent’te gayrimenkul grafiğinin yükselişe geçtiği son dönemlerde, özellikle sitelerin yoğun olduğu bölgelerde görev yapan kapıcıların emlakçılık yapması sektöre darbe vurdu.

Mal sahiplerini yakından tanımaları nedeniyle apartmanda görev yapan kapıcıların emlakçıyı devre dışı bıraktığını kaydeden Tüm Emlakçılar Federasyonu Başkanı (TEMFED) Ali Taylan, “Bizim en büyük sorunumuz bu, site yöneticisi ve kapıcılar mesleği kangren etti” dedi.

Emlakçının ekmeğiyle oynuyor
Denetimlerin yetersizliğinden yakınan Taylan, en büyük görevin tüketiciye düştüğünü dikkat çekerek, şöyle devam etti: “Kapıcılar, bölgeye olan hakimiyetini ve mal sahibiyle olan ikili ilişkilerini kullanarak emlakçının ekmeğiyle oynuyor. Aslında bu uygulama kayıt dışının en büyük örneklerinden bir tanesi. Belediye ve maliye kontrollerinin artması, bu tür işlere girişen kişilere verilen cezaların da daha caydırıcı hale getirilmesi gerekiyor. Çünkü ortada ciddi derecede vergi kaçakçılığı var.”

Sektörün yüzde 15’inde etkili
Başkent’in ünlü emlakçılarından Salim Taşçı ise kanun eksikliği nedeniyle herkesin emlakçılık yapabildiğini ifade ederek, “En üst düzey meslek sahibinden kapıcısına kadar herkes bu sektörün kaderiyle oynayabiliyor” dedi. Başkent’te gayrimenkul sektörünün yüzde 15’lik kısmında kapıcıların etkin olduğunu anlatan Taşçı, şunları söyledi:

“Maalesef Ankara’nın her yerinde bu olay yaşanıyor. Mal sahibi evini emlakçıya verip, anahtarı da kapıcıya emanet ediyor. Kapıcı da emlakçının elinden işini alarak kendine pay çıkarmaya çalışıyor. Herkes kendi mesleğini yapsın. Bu da emlakçılık sektörünün kanun çıkarılarak koruma altına alınmasıyla sağlanabilir.”

Fatih TEKECİ / Hürriyet

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

ABD’de Mortgage Faizleri Yeniden Artışta

Mortgage Bankalar Birliği (MBA) verilerine göre, mortgage (konut kredisi) başvuruları 4 Kasım ile biten haftada …