1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Sosyete İcralık Oldu!

Sadece orta gelirli insanlar değil, zenginler de icralık oldu…

icra satışları, icralık araba satışları, icralık arabalar, icralık araçlar, icralık araçların satışı, icralık evler, İcralık ile ilgili aramalar, icralık mallar, icralık malların satışı, sosyete icrada, sosyete icralık oldu, zenginler icralık oldu, zenginlerin icra yoluyla mal varlıkları satılıyor

Patronlar, bankalardan yüksek miktarlarda kredi çekip, bunları ödeyemeyince kapıya icra dayandı. Hal böyle olunca lüks tüketim malları, icradan yarı fiyatına satılır hale geldi. Vatandaş ise bu ürünlere rekor düzeyde talep gösterdi.

SOSYETİK MALLAR
Ekonomik darbe yiyen zenginler, gösterişli hayatlarını sürdürmek için krediye sarıldı. Ancak kredileri ödemek o kadar da kolay olmadı. Bankalar işadamlarının sahip olduğu mallara bir bir haciz gönderdi. Böylece köşk, yalı, tekne ve yat gibi ultra lüks mülkler, “icralik.com”daki yerini aldı. Orta gelirli vatandaşlar ise 20 yıllık bir çalışmanın karşılığında alabilecekleri lüks araba ve evlere, icradan yarı fiyatına sahip olup, sosyeteye girme şansını yakaladı.

TIKLANMA REKORU
İcralik.com’ un sahibi Can Emrah Özoral, son dönemde icraya düşen lüks malların sayısında önemli ölçüde artış yaşandığını açıkladı. Otel, çiftlik, fabrika, köşk ve yat gibi lüks ihale ilanlarının yüzde 15’lik bir potansiyele sahip olduğunu TAKVİM’e anlatan Özoral, “Sosyetik mülklere talep, yüzde 50 arttı. Vatandaş, ultra lüks varlıklara daha çok tıklar oldu” dedi. Özoral, şu anda icrada olan lüks mallara da örnek verdi: “Bebek’te, değeri 8 milyon dolar olan 475 metrekarelik dubleks daire icradan 3 milyon dolara satışa çıkıyor. 500 bin dolarlık 21 metrelik “Gulet” adındaki tekne ise 150 bin dolardan alıcı bekliyor.

İNAN’ILMAZ
20 milyon liraya ulaşan borçları nedeniyle ekonomik krizde olan Fİ-Yapı’nın sahibi Fikret İnan da icraya düştü. Ünlü işadamının 1 milyon 500 bin TL değerindeki Rolls Royce marka aracı icra yoluyla satıldı.

PATRON MALLARI BUNLAR!
Bir bankadan kredi alan ünlü işadamı Selahattin Beyazıt, krediyi tahsil edemeyen banka tarafından icraya verildi. Beyazıt’ın Kandilli’deki yalısına el konuldu. 2 bin metrekare üzerine kurulu olan yalı, “icralik.com” sitesinde, 68 milyon liradan satışa sunuldu. Yalının piyasa değerinin ise 80 milyon lira olduğu belirtiliyor.

Selahattin Beyazıt’ın Kandilli’de bulunan tarihi yalısı, ‘icralik. com’da 68 milyon liradan satışa çıkartıldı.

Takvim

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418