SOM Değerleme’den Gayrimenkul Verimli Kullanma Analizi!

Editör: SerMimar Tarih: 6 - Nisan - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

SOM Değerleme tarafından hazırlanan En Etkin ve Verimli Kullanım Analizi Raporları, gayrimenkul yatırımcılarına optimum seçenekler sunuyor… İşte, SOM Değerleme’den En Etkin ve Verimli Kullanım Analizi Raporları…

Gayrimenkul en güvenli yatırım aracı olmakla birlikte, içerisinde bulunduğu bölgedeki sosyal ve ticari gelişmelere uyum sağlayamayan ya da yeni ve farklı fonksiyonlar kazandırılamayan gayrimenkuller, talep görmekte zorlanıyor. SOM Değerleme, sürekli bir gelişim içerisinde olan kentlerde fiziksel olarak eskimiş, fonksiyonelliğini kaybetmiş, demode olmuş binalar ya da boş arsalara yönelik hazırladığı “En Etkin ve Verimli Kullanım Analizi Raporları” ile bireysel ve kurumsal gayrimenkul sahiplerini, karlılık analizi yapabilmeleri için taşınmazlarını ne şekilde değerlendirebilecekleri konusunda bilgilendiriyor.

Maliyetleri optimum düzeylerde tutarak gayrimenkullerinden en iyi getiriyi elde etmek isteyen pek çok bireysel yatırımcı ya da şirket, bu gayrimenkullerin nasıl değerlendirilebileceği konusunda tereddütler yaşıyor. SOM Gayrimenkul Değerleme, profesyonel kadrosuyla hazırladığı “En Etkin ve Verimli Kullanım Analizi Raporları” ile gayrimenkul sahiplerini; “Gayrimenkul mevcut haliyle mi bırakılmalı? Fonksiyon değişikliğine mi gidilmeli? Buna göre kiraya verildiğinde mi yoksa satıldığında mı daha karlıdır? Eğer bir arsa söz konusuysa arsa üzerinde hangi fonksiyonlar tercih edilirse daha verimli bir yatırım olur? Parsel için imar planına göre hangi fonksiyon öngörülmüştür?” gibi farklı sorulara yanıt olacak seçenekler hakkında bilgilendiriyor.

“Gayrimenkulünüzü daha karlı bir hale getirmek isterken, zarar etmeyin!”
En Etkin ve Verimli Kullanım Analizi; bir arsa veya yapının, bulunduğu bölgenin talep ve ihtiyaçları dikkate alınarak en uygun fiziksel değişikliklerle, ideal fonksiyonun belirlenmesine yönelik inceleme ve tespitlerden oluşuyor. Kiraya verilecek yapılandırılmış mülkler ya da geliştirilecek boş arsalara yönelik hazırlanan raporlar sayesinde fiziksel olarak yapılabilir, finansal olarak gerçekleştirilebilir ve en yüksek değer getirecek yasal kullanım alternatifleri belirlenerek, söz konusu yatırımdan maksimum gelir elde edilebiliyor.

Yapılandırılmış bir mülkün en etkin ve verimli kullanımı; mevcut kullanımının devamı, yenileme, başka bir kullanıma dönüştürme veya tümünü yıkma şeklinde olabileceği gibi, zaman zaman bu alternatiflerin birlikte kullanımı da söz konusu olabiliyor. Mülk üzerinde yapılacak fiziksel değişikliklerin maliyetinin, o mülkün değeri üzerindeki etkisini iyi analiz etmek ve böylece karlı olmayacak değişikliklerden de kaçınmak gerekiyor.

“En Etkin ve Verimli Kullanım Analiz Raporları” hakkında detaylı bilgi için www.somdegerleme.com adresini ziyaret edebilir ya da (0212) 233 51 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje