1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Değerleme Şirketlerine E-İmza Zorunluluğu

Gayrimenkul değerleme hizmeti verecek olan şirketlere, bildirimlerini 11 Şubat 2013’ten itibaren elektronik imzayla gerçekleştirme zorunluluğu getirildi.

degerleme-sirketlerine-e-imza-zorunlulugu

SPK tebliğine göre, sözü edilen şirketler, bildirimlerini ıslak imza ile yazılı olarak yapmanın yanı sıra 11 Şubat’tan itibaren, elektronik imzayla elektronik ortamda da gerçekleştirmekle yükümlü hale getirildi.

Buna ilişkin olarak Uzaktan Veri Alım Projesi-Değerleme Kuruluşları (UVAP-DK) uygulamasının 11 Şubat’ta kullanıma açılacağı belirtilen kurul kararında, uygulamanın detayları da yer aldı.

Buna göre, nitelikli elektronik sertifika temin edilmesi planlanan sorumlu değerleme uzman/uzmanlarının isim-soyisim, e-posta ve TC Kimlik numarası bilgisinin, UVAP-DK erişim yetkisi verilebilmesi amacıyla, uvapdk@spk.gov.tr adresine 28 Ocak 2013 tarihine kadar iletilmesi; Her bir değerleme kuruluşu için, yönetim kurulu kararı ile belirlenmiş en az iki sorumlu değerleme uzmanı adına 04 Şubat 2013 tarihine kadar nitelikli elektronik sertifika temin edilmesi; En güncel haliyle değerleme kuruluşlarına ait ilgili tüm bilgi ve belgelerin UVAP-DK uygulamasına 11 Şubat 2013 tarihine kadar kaydedilmiş olması gerektiği kaydedildi.

Belirtilen tarihe kadar bilgilerini tamamlamamaları halinde şirketler hakkında idari işlem yapılacağı bildirildi.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ağaoğlu’nun Kredi Notu Yükseldi

Geçtiğimiz günlerde Ağaoğlu Şirketler Grubu için yatırım yapılabilir notu veren Kredi Derecelendirme Kuruluşu JCR Ağaoğlu …