1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ev Projesiyle Otel Teklifi Aldı!

İstanbul Anadolu yakasında farklı projeler gerçekleştiren MVK Yapı, Kurtköy’de inşa ettiği Work Square’nin bir blokunu otele dönüştürüyor

arazi, Bakırköy, Bostancı, Erenköy, Etiler, konut, kozyatağı, Küçükyalı ve Kurtköy, Kurtköy, lojistik depo, Malatya, Maslak, Mavuk Kurtköy, Mecidiyeköy, MVK Yapı, otel, Şaşkınbakkal, Suadiye, Ticari, Work Square, zincir oteller

Sektöre 1961 yılında Malatya’dan giriş yapan ve 1972’den bu yana İstanbul’da Anadolu yakasında konut ve ticari projelere imza atan MVK Yapı, turizm sektörüne de adım attı.

İşletmeye vereceğiz

Yönetim Kurulu Üyesi Ertürk Mavuk Kurtköy’de inşa ettikleri Work Square projesinde otel zincirlerinden teklif aldıklarını bunun üzerine projenin bir blokunu otele çevirmeye karar verdiklerini söyledi. Mavuk, “Turizm zaten düşündüğümüz bir alandı. Bu projede böyle bir teklif gelince bunu değerlendirmeye aldık. Oteli zincir otellerden birine işletmek üzere kiraya vereceğiz” dedi.

Havaalanı etkili oldu

Yatırımcı grupların otel için teklif verdiği proje Sabiha Gökçen Havaalanı’na 800 metre uzaklıkta bulunuyor. Otel bloğunda metrekarelerde düzenleme yapacaklarını belirten Mavuk, projenin havaalanına yakın olmasının tekliflerde etkili olduğunu söyledi.

300 konut planlıyor

Şirketin Kurtköy’deki projesine yakın lokasyonda bir arazisi daha bulunuyor. 15 bin metrekare büyüklüğü sahip bu arsada da 300 konutlu proje gerçekleştirilecek. İnşaatın başlama tarihi ise 2013’ün son çeyreği olarak veriliyor. Konutların büyüklüğü 40 metrekareden az olmayacak ve 1+0’dan 3+1’e farklı büyüklükte daire tiplerine yer verilecek.

Didim’e otel yapacak

Şirketin planları arasında Didim’e otel yapmak da var. İnşaat için acele etmediklerini belirten Mavuk, Aydın Didim’de 320 odalı bir otel yapacaklarını aktardı. Otelin işletmesinde yine zincir bir marka ile yol alacaklarını kaydeden Mavuk, ileriki dönemde ise otel işletmesini kendilerinin yapabileceğini söyledi.

Lojistik depo kuracak

Yaptığı projelerde ticari üniteleri elden çıkarmayan ve bazısını kendi işletip bazılarını da profesyonel şirketlerin işletmesine veren şirket, yakın zamanda Tekirdağ Çorlu’da 72 bin metrekare arsa içinde 120 bin metrekare kapalı olanı olan lojistik depo inşaatına başlayacak. Tuzla’da yer alan 16 bin metrekare kapalı alanda ise fabrika inşaatı yapılacak.

Arazi portföyü için iki yakada atakta

Kurtköy’de devam eden inşaatların ardından yine aynı bölgede bir başka proje için arazi görüşmeleri yapan şirket arsa portföyünü de büyütüyor. İlgilendikleri bölgeler arasında Bostancı, Şaşkınbakkal, Suadiye, Erenköy, Kozyatağı, Küçükyalı ve Kurtköy, Maslak, Mecidiyeköy, Etiler, Bakırköy gibi yerler var.

1+0 175 bin lira telsim 2014 sonu

Work-Square’de büyüklüğü 52 metrekare olan 71 stüdyo, 71 ve 78 metrekare arasında değişen 182 adet 1+1, 112 ve 114 metrekare arasında değişen 84 adet 2+1 ve 168 ile 198 metrekare arasında değişen 14 adet 3+1 daire bulunuyor. Metrekare fiyatı 3-4 bin lira arasında değişiyor. Teslim zamanı ise 2014’ün sonu olarak planlanıyor.

EMİNE AÇAR – BUGÜN GAZETESİ

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Corona Virüs Etkisi: Arsa Satışları Geçen Yıla Oranla Yüzde 20 Arttı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, bu yıl arsa satışında geçen yıla göre …