Reklamı Kapat

Moskova’da Türk Kaldırım Taşı Tartışması Çıktı!

Editör: SerMimar Tarih: 30 - Haziran - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Moskova’da 4 ay sürecek olan kaldırım döşeme çalışmalarının toplamda 100 milyon dolara mal olacağı açıklanırken, döşenen kaldırımların Türkiye’den geldiği ve kalitesiz olduğu söylentileri çıktı…

Rusya’nın başkenti Moskova meydanlarında başlatılan hummalı bir çalışma ülkede Türk kaldırımı tartışmalarını da beraberinde getirdi. Moskova Belediyesi, Kızıl Meydan’a açılan asfalt yolların yaz aylarında erimesi üzerine 1.1 milyon metrekarelik bir alana parke taşlarıyla döşemeye başladı.

4 ay sürecek olan kaldırım döşeme çalışmalarının toplamda 100 milyon dolara mal olacağı açıklanırken, döşenen kaldırımların Türkiye’den geldiği ve kalitesiz olduğu söylentileri çıktı.

Ulaştırma Enstitüsü profesörlerinden Yuri Vasiliev, Rus interfax ajansına yaptığı açıklamada, döşenen kaldırım taşlarının dayanıklı ve kaymayan nitelikli olması gerektiğine işaret ederek, “Soğuğa dayanıklı olduğu söylenen Türk malı taşların bizim zorlu kış şartlarına dayanabileceğinden çok da emin değilim” dedi. Halkın dilinde döşenen taşların Türk, İspanyol ve İtalyan malı olduğu söylentilerinin dolaştığına da dikkat çeken Vasiliev, “Kimseye hakaret etmek istemem ama İtalyan, Türk veya İspanyollar’ın gerçek Rus kışını bildiğini sanmıyorum” yorumunda bulundu.

VATAN

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje