1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Rusya’ya Yönelik Ekonomik Yaptırımların Süresi Uzatıldı

Rusya-Ukrayna savaşının ardından ticaret, finans, sanayi, teknoloji, ulaşım ve lüks ürünleri de kapsayan AB’nin Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımlarının 6 ay daha uzatıldığı bildirildi.

Avrupa Birliği (AB), Rusya’ya uyguladığı ekonomik yaptırımların süresini 6 ay uzattığını açıkladı.

Buna göre AB Konseyi, Rusya’nın eylemleri nedeniyle başlatılan kısıtlayıcı tedbirlerin süresinin 31 Temmuz’a kadar uzattı.

Açıklamada, AB yaptırımlarının Rusya’nın Şubat 2022’de Ukrayna’ya saldırısı sonrasında önemli ölçüde genişletildiği anımsatıldı.

AB, şimdiye kadar Rusya’ya yönelik 12 yaptırım paketi yürürlüğe koymuştu. Rusya’ya yönelik yaptırımlar, ticaret, finans, sanayi, teknoloji, ulaşım, çift kullanımlı ve lüks ürünleri de içeren geniş bir yelpazeye yayılmıştı.

Deniz yoluyla taşınan ham petrol ile bazı petrol ürünlerinin Rusya’dan AB’ye ithalatına yönelik yasak, bazı Rus bankalarının uluslararası ödeme sistemi SWIFT’ten çıkarılması ve çok sayıda yayın kuruluşunun faaliyetlerinin askıya alınması da yaptırımlar arasında yer almıştı.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Türkiye’de İkamet İzniyle Yaşayan Yabancı Sayısında Düşüş

Türkiye’de ikamet izni ile yaşayan yabancı sayısı 247 bin 62 azalatarak 1 milyon 107 bin …