1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Türkiye’den Ev Ülkeler Listesi: İran, Irak, Rusya, Afganistan, Almanya, Çin, İsveç

Şubat ayında Türkiye’den ev alan yabancılara ilişkin veriler TÜİK tarafından paylaşıldı.

Türkiye'den Ev Ülkeler Listesi: İran, Irak, Rusya, Afganistan, Almanya, Çin, İsveç

TÜİK tarafından yapılan kamuoyu açıklamasında yabancıların tercih ettiği şehirler ile Türkiye’den konut alan yabancıların hangi ülke vatandaşı olduklarına ilişkin veriler paylaşıldı.

Geçtiğimiz ay yabancılara konut satışında tarihin en iyi Şubat rakamları elde edildi.

2019 yılının Şubat ayında gerçekleştirilen satışlarla 2020 yılında gerçekleştirilen satışlar kıyaslandığında konut satışlarının yüzde 20 oranında arttığı görülüyor. Sadece Şubat ayında yabancılara gerçekleştirilen konut sayısı 4000’i aştı.

HANGİ ÜLKE VATANDAŞLARI TÜRKİYE’Yİ TERCİH EDİYORLAR

Türkiye’den konut alan yabancı ülkelere bakıldığında uzun süredir listenin başında bulunan ilk sırayı bırakmadı.

İkinci sırada ise yine başka bir sınır komşumuz Irak yer aldı. Listeninin üçüncü sırasında ise tatil dönemlerinde en çok turist çektiğimiz ülkelerin başında yer alan Rusya geliyor. İşte tüm bu ülkere dair sıralama ve satılan konut sayıları.

İran 721, ırak 691, Rusya 282, Ürdün 141, Yemen 131, Suudi Arabistan 109, Almanya 108, Filistin 97, Mısır, 93, Azerbaycan 90, Çin 87, Kuveyt 79, Libya 76, Ukrayna 76, Kazakistan 74, İngiltere 66, Cezayir 57, Türkmenistan 57, İsveç 50.

Türkiye'den Ev Ülkeler Listesi: İran, Irak, Rusya, Afganistan, Almanya, Çin, İsveç

Yabancılara konut satışlarında dikkat çeken bir diğer veri ise tercih edilen şehirlerde oldu.

Yabancılar uzun süredir olduğu gibi ilk olarak İstanbul’u tercih ettiler. İstanbul’un ardından listede yer alan diğer şehirler ise Antalya, Ankara, Yalova ve Bursa oldu.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Bursa’da Kentsel Dönüşüm: 560 Bin Yapının 100 Bini Riskli

Bursa’da olası bir depremin yıkıcı etkilerini en aza indirmek için yapı stokuyla ilgili kentsel dönüşüm …