Reklamı Kapat

Dekorasyonda Renkli Günler Yaşanıyor!

Editör: SerMimar Tarih: 18 - Ocak - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Duvar boyası ve ısı yalıtım önerileri… Farklı lokasyonlardaki mağaza açılışlarıyla dikkat çeken firmalar… Uzay yolunu andıran süpürgeler, rekorlar kitabına aday olan kumaş… Bu aralar dekorasyonda hareketli günler yaşanıyor

Guinnes’e aday

ROYAL Halı ve Zirve Üniversitesi desteği ile hazırlanan 48,64 metrekarelik dünyanın en uzun ebru kumaşı, Gaziantep! Guinness Rekorlar Kitabı’na taşıyacak. Gaziantep’in Kurtuluş Günü olan 25 Aralık’ta gerçekleşecek bu etkinlik, bir sosyal sorumluluk projesine dönüşecek. 35×50 cm’lik tablolar haline getirilerek açık artırmayla satılacak eserden elde edilecek gelir, Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği’ne bağışlanacak. Bu renkli rekor denemesine şahit olmak ve projeye destek vermek isteyenler yarın Gaziantep’teki Sanko Park AVM’ye davetli.

Kuzenleri Mars’ta çalışıyor

DÜNYA ev robotları sektörünün yüzde 75’ine hakim olan Amerikan İRobot tarafından üretilen ev temizlik robotları Roomba ve Scooba Türkiye pazarına hızlı girdi. 500 mühendisin çalıştığı İRobot, ev temizleme robotlarının yanı sıra arama kurtarma, bomba imha gibi savunma sanayine yönelik robotlar da üretiyor. NASA ve bu tür endüstriyel robotlarda kullandığı yüksek teknolojiyi ev robotlarında da uygulayan İRobot birçok patenti elinde bulunduruyor. Yer süpürme robotu Roomba, evin1 her köşesine giderek halı, parke, seramik ayırmada; mobilyaları algılayarak yavaşça dokunup yön değiştirerek en yakından temizleyen ileri teknolojilerle üretilmiş. Scooba ise taş, parke, vinileks ve laminatları süpürüp yıkıyor.

Star

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje