1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Konya’ya Semazen Figürlü Devlet Hastanesi!

Numune Hastanesi Projesi ile Konya’nın çok önemli bir mimari esere de kavuşacağını belirten Sağlık İl Müdürü Dr.Hasan Küçükkendirci, ‘Semazen figürü’şeklindeki mimari tarzıyla Numune Hastanesi Konya’nın sembollerinden olacaktır’dedi.

konyaya-semazen-figurlu-devlet-hastanesi

Konya Numune Hastanesi İnşaatı’nın hızla devam ettiğini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, ‘Yaklaşık 90 milyon Türk Lirası harcanarak bitirilmesi planlanan Konya Numune Hastanesi, mimari yapısı ile de Konya’nın en modern binaları arasında yer alacaktır’ dedi.

En son teknikler kullanılarak yapımına başlanan Konya Numune Hastanesi Binası’nın şehre yeni bir hava katacağını belirten Küçükkendirci, ‘Konya Numune Hastanesi’nin Projesi, şehrin tarihi dokusu düşünülerek hazırlanmış ve özel olarak çizilmiş semazen figürlü mimarisi ile uzmanların tam not verdiği bir projedir’dedi.

Tam donanımlı hasta odaları

500 Yatak kapasiteli hastanenin her odasında tuvalet, lavabo, banyo, televizyon, buzdolabı ve giyinme dolaplarının mevcut olacağını belirten Küçükkendirci, ‘ Odalarımız 1 veya 2 hasta kalacak şekilde dizayn edilerek hastaların her türlü ihtiyacına cevap verecek nitelikte ve donanımda olacaktır’ dedi.

1450 araçlık otopark

Numune Hastanesi’nin bulunduğu bölgede ciddi bir otopark sıkıntısının da olduğunu vurgulayan Küçükkendirci, ‘130 bin metrekare kullanım alanına sahip olan hastanemizin 1450 araçlık kapalı otoparkıda mevcut olacağından o bölgede yaşanan otopark sıkıntısı da büyük ölçüde giderilecektir’diye konuştu.

Aralık 2015’te hizmete girecek

2015 yılı Aralık ayında hastane inşaatının bitirileceğini ve hasta kabulüne başlanacağını ifade eden Küçükkendirci, ‘Günümüzün teknolojik imkanları kullanılarak inşaatı devam eden hastanemiz bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek tam donanımlı bir sağlık merkezi olacaktır’ ifadelerini kullandı.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Sea Side Erdek Projesinin Satışları Başladı

AÜ Mimarlık ve Şanpol İnşaat tarafından Erdek’te inşa edilen “Sea Side Erdek” yaşam konutları projesinde …