1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Karesi’de İnşaat Ruhsatı İçin Bekleyen Kalmadı

2015 yılında toplam 820 adet inşaat ruhsatı veren Karesi Belediyesi’nde ruhsat için bekleyen herhangi bir proje kalmadı.

kareside-insaat-ruhsati-icin-bekleyen-kalmadi

Onay için yapılan başvuruların tamamını sonuca ulaştıran belediye planlı şehirleşme ve yapılaşma konusunda ciddi adımlar atıyor.

Mart ayında yapı denetim firmalarıyla bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi İlçesi’nde fazla iş yükü ve zaman kaybına neden olan ön onayın kaldırıldığını açıklamış, ruhsat işlemlerinde vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlamıştı.

Ön onayın kaldırılmasının ardından Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibinin özverili çalışmaları neticesinde 2015 yılında toplam 820 adet inşaat ruhsatı verildi. Onay için gelen proje dosyalarının eksiksiz ve doğru olması halinde vatandaşlar, Karesi Belediyesi’nden bir hafta içerisinde geri dönüş alabiliyor. Karesi Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucunda belediyede şuan onay ve ruhsat bekleyen bir proje kalmadı. Ruhsat verme işlemlerinin sekteye uğramadan devam etmesini ve kendilerine onay için gelen dosyaların doğru ve eksiksiz olması halinde, bir haftada sonuca ulaştırmayı hedefleyen Karesi Belediyesi, planlı şehirleşme ve yapılaşma konusunda ciddi adımlar atıyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Yapı Denetimine İnce Değişiklik

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, inşaat denetimlerine yeni tedbirler getirmek için kolları sıvadı. Bakanlar Kurulu’na sunulması …