1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kaçak İnşaat Devri Artık Bitti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “İmar planları yap boz tahtasına dönmemeli” uyarısında bulunarak, “Başta İstanbul olmak üzere imar planı yapmak netameli bir iştir. Şahsi menfaatler bu işin karnını kaşımak ister. İmar planı yapanlar Türkiye’nin her tarafında suçlanıyor” dedi.

kacak-insaat-devri-artik-bitti

Van’da deprem sonrası imar planlarıyla ilgili değerlendirme toplantısına katılan Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü:

RUHSATLARI DURDURMAYIZ

“Kaybedilen insanların sayısı çok daha büyük olabilirdi. Doğru dürüst bir imar planı yapılması lazım. 3-5 kişinin değil tüm Van’ın menfaatinin düşünülmesi gerekir. Revizyon süresi içinde biz burada ruhsatları durdurmayacağız. Yetkilerin yüzde 90’ını belediyeye devredeceğiz. Siyasetin paçasına düştüğümüz zaman Van’a yazık ederiz. Esas mesele devlet ve özel sektör yatırımlarını buraya getirmek. Yatırım iklimini buraya getirmek basitleştirmek, kolaylaştırmak gerekiyor. Belediye 2 ay içinde ruhsatları vermezse biz vereceğiz. Belediye üç ay içinde imar planlarını yapmazsa biz yapacağız. Kaçak inşaat devri artık bitti. Van’da 24 bin 500 konut rakamına ulaşacağız. İran da gelecek buraya. ‘Van’da sanayi var gidelim oradan alalım’ diyecek. Komşu ticaretinin artması için de çalışacağız.

RANT SAĞLAMAK İHANETTİR

Ülkemiz fay üzerinde oturuyor. Fayı lehimize çevirmemiz lazım. Deprem hattını zarar değil fayda verir konuma getirmemiz lazım. Van’da yatırım iklimini güzelleştirip kamu ve özel sektör yatırımlarını buraya getirmeliyiz. İmardan rant sağlarsak Van halkına ihanet etmiş oluruz. İmar planı yapma işi başta İstanbul olmak üzere çok netameli bir iştir. İmar planı işi alan firmalara murakıp koyarız. Bu işi gittiği şehirde gizli yürütmesini isteriz.”

Hürriyet

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Konut Satışları Geçen Yılın Aynı Dönemine Göre Yüzde 32 Arttı

Yılın ilk yarısında yüzde 32’lik artışla geçen yılın aynı dönemine göre 141 bin 374 daha …