1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnşaat Sektöründe Devrim: Sıvı İzolasyon – İzoSür

Batmanlılar dünyada bir ilki gerçekleştirdi, sıvı izolasyon icat etti.

insaat-sektorunde-devrim-sivi-izolasyon

Sıvı izolasyon ile inşaat sektöründe bir ilk yaşandı.

Batman Yeşil Akuba Yapı İnşaat Şirketi, 5 yıl boyunca üzerinde çalışarak sıvı izolasyon maddesini icat etti.

Sıcağa, soğuğa, neme dayanıklı “İzosür” sıvı izolasyonun kısa sürede keşfedildiğini belirten Şirket Yetkilisi Haşim Yeşil “Bölgemizdeki eski ve yeni tüm yapılar için gerekli olan bu sıvı izolasyon, evlerin dam-tavan ve duvarlarında oluşabilecek nem, küf, sıcak ve soğuğu geçirmiyor. Islaklığı önleyen, tavan ve bodrumda oluşan nem, küflenme, duvar ve damlardaki çatlaklıkları önleyen bu maddeyi ilk kez biz icat ettik ” dedi.

Sıvı mebranı kaynar suda ve derin dondurucuda defalarca beklettiklerini belirten Yeşil “İzosür sıvı izolasyon için 5-6 yıl boyunca çalıştık. Mühendisler ve uzmanların da desteği ile dünyada ilk kez uygulanacak olan bu maddeyi farklı alanlarda denedik, üzerinde çalıştık ve her farklı aşamalardan geçirdik. Artık evlerde, işyerlerinde ve tüm inşaat aşamalarında kullanmaya hazır hale getirdik” dedi.

Bölgede aşırı sıcaklar nedeniyle eski evlerin tavan ve duvarlarında oluşan çatlaklıklardan, inşaatların bodrum katındaki beton perdelerine ve sıva altı-üstü her yere sürülebilen sıvı izolasyonların usulüne uygun olarak kullanılması durumunda 10-12 yıl ömürlü olduğunu söyleyen Yeşil Akuba Yapı İnşaat Şirketi, 5 yıl garanti imkanı da sunduklarını söyledi.

Yeşil, ayrıca, İSO kalite belgeleri için müracaatta bulunduklarını da sözlerine ekledi.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

TÜİK: Hizmet ve İnşaat Sektörlerinde Güven Arttı, Perakendede Azaldı

TÜİK verilerine göre mevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi ocakta bir önceki aya göre hizmet sektöründe …