1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnşaat İşçiliğinden Şirket Yöneticiliğine!

9-5 bir işte çalışıyor ama bunun yerine hayatı kendi kurallarınızla mı yaşamak istiyorsunuz? İşte bunun neden çılgınca bir hayal olmadığının birkaç sebebi.

insaat-isciliginden-sirket-yoneticiligine

Her Cuma öğleden sonra hafta sonunun başlamasını dört gözle mi bekliyorsunuz? Hafta sonunun getirdiği heyecan ve keyfi, yalnızca Pazartesinin ofisinizde geçecek sıkıcı ve stresli bir gün olması gerçeği yüzünüze vurduğunda yerle bir olması için mi değerli buluyorsunuz? 9-5 bir işte çalışmak size ekonomik özgürlük de getirmeyecek, hayatı kendi kurallarınızla yaşamanızı da sağlamayacak. Ancak kendi işinizin sahibi olmak bunu yapacak. İşini sevenler için bile. İşte neden işinizi bırakıp tam zamanlı bir iş sahibi olmanız gerektiğinin en iyi üç sebebi.

Kendinizden başka kimse için çalışmayın

“Eğer siz kendi hayalinizi inşa etmezseniz, başka biri kendisininkini inşa etmek için sizi işe alacaktır.” – Tony Gaskins

“Ben eskiden inşaatlarda çalışan bir işçiydim. Gün doğumundan batımına yerleri süpürür, odunları yükler ve inşaat alanlarını her türlü pislikten temizlerdim. Diğer işçiler tarafından istismar edilir, kötü muamele görürdüm. Bunun benim için uygun bir hayat olmadığını biliyordum. Bu haftada 80 saatlik işlere hapsolmuşken asla mutlu olamazdım. Gerçekleştirmem gereken hedeflerim ve hayallerim vardı. Daha fazlası için büyük bir istek duyuyordum. Ve başkasının yerlerini süpürmek beni bunlara ulaştırmayacaktı.Her sabah patronumu üzerine tam oturan İtalyan takım elbiseleriyle işe gelip lüks arabasıyla ayrılırken görürdüm. Başka birinin hedeflerine ve hayallerine ulaşmasına yardımcı olarak zamanımı harcamaktan yorulduğuma karar verdim. Her zaman bir iş sahibi ve girişimci olmanın getireceği özgürlük ve fırsatlar merakımı uyandırmıştır. Ve böylece, boş zamanlarımın tamamını, işletmenin, finansın, girişimciliğin, gayrimenkulün ve pasif gelirin her türlü boyutunu kendime öğretmeye adadım. Kısa bir sürede, From Sweeping Floors to Owning Doors LLC (Yerleri Süpürmekten Kapılara Sahip Olmaya LTD) adlı ilk gayrimenkul şirketimi kurdum ”

İstediğinizi istediğiniz zaman yapın!

Kendi işinizin sahibi olmak gerçek özgürlüğü getirebilir: çalışma saatlerinizi seçme özgürlüğü ve hedeflerinize ulaşma özgürlüğü. Emeklilik hedefleri ve gelecek için ekonomik güvenlik tamamen sizin elinizde. Bir işletmeyi siz idare ediyorsanız, 500 mil ötedeki İnsan Kaynakları departmanı bunları dikte edemez.

Yemek ve sığınak

Kendi işinizin sahibi olmak, tamamen size göre ve kendi çabanıza dayalı bir yaşam tarzı oluşturmak için limitsiz bir potansiyele sahip olma özgürlüğü getirir. Çoğu şey gibi, piyasanın da yükselişleri ve düşüşleri var ama insanların her zaman belirli ihtiyaçları olacak. Piyasaya çıkıp bu ihtiyaçları karşıladığınız sürece başarıya ulaşırsınız. İnsanlığa göre en önemli iki şey üzerinde düşünün: Yemek ve Sığınak.

Yatırım yaparak ne kadar büyüyebileceğinizin bir sınırı yok

9-5 bir işte çalışmak kazanabileceğiniz parayı sınırlar. Yılın 365 günü, her gün çalışsanız bile belirli rolünüz sizi aşması çok zor olan saatlik bir oranla sınırlayacaktır.

“Ben tam zamanlı bir gayrimenkul yatırımcısıyım ki bu, hayatımı kendi kurallarıma göre yaşamama olanak sağlıyor. Örneğin, yılda bir evi de 100 evi de satın alıp yaptırıp satabilirim. Ayda beş ya da 20 evi, her birinden 5000 dolar karla satabilirim. Bu sonuçlar tamamen benim sıkı çalışmama ve fedakarlığıma bağlı. Doğrusu, benim ya da sizin başarınızın bir limiti yok. Yani ortaya çıkın ve bunu gerçekleştirin. Çok sıkça rahatlamanın riski ve başarısızlık korkusu muhteşem şeyleri gizler. Gerçekçi olursak, insanların çok küçük bir kısmı korkularını aşabiliyor ve hayallerinin peşinden kendi kendilerine koşabiliyor. Gayrimenkul işimdeki fırsatlar bana ve aileme pek çok muhteşem fırsat sundu. En güzeli ise her gün yaşadığım hayallerimin kendi çabamın direk bir sonucu oluklarını bilmek ve hiçbir insan ya da şirket bunu benden alamaz ”

insaat-isciliginden-sirket-yoneticiligine-2

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.