1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İlk Roma İmparatoru Augustus’un Villası Ziyarete Açıldı

İtalya’nın Napoli şehri yakınlarındaki Vezüv Yanardağı, 24 Ağustos 79 tarihinde iki gün süren aktif faaliyetleri sonucu, Pompeii şehrinin volkanik kül ve cürufun altına gömülerek yok olmasına neden olmuştu.

ilk-roma-imparatoru-augustusun-villasi-ziyarete-acildi

MÖ 27 – MS 14 yılları arasında hüküm sürmüş Roma İmparatorluğu’nun ilk İmparatoru Augustus’un yaşadığı yerler ziyarete açıldı. Napoli yakınlarında Nola kasabasında, gizli hazinelerini ortaya çıkaran muhteşem arkeolojik sit ziyaretçilerini binlerce yıl geçmişe götürerek büyülüyor.

Yaşlı ve hasta Augustus, 19 Ağustos 14’te, babasının öldüğü yer olan Nola’yı ziyaret ederken öldü ve Tiberius, Augustus’un ölüm döşeğinde yanında bulunan Livia sayesinde imparator ilan edildi.

Baş Arkeolog Antonio de Simone: “Augustus çok genç yaşlarda hükümdar oldu. O zamanların normal yaşam ortalamasının üzerinde 72 yaşına geldiğinde çok yorgundu. Artık gücü elinde tutmak istemiyordu. Endişelerle Roma’yı terk etti. Sonra Roma dışında olan, gücü elde ettiği bu evlerde ve topraklarda hayatının son zamanlarını geçirmek için geldi. Ancak dönüş yolculuğunun sonunda artık hasta ve yorgundu. Bölgede daha önemli ve güzel bir çok villaları olmasına rağmen Nola’daki bu villada kalmayı tercih etti.”

Kolonlar, freskler ve mozaiklerle döşeli giriş holü, bir vadiye nazır bakan ve pişmiş toprak kiremitlerden yapılma büyük bir villada birkaç resepsiyon salonu arkeologların fedakar çalışmalarıyla zamanla gün yüzüne çıktı.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Açık Radyo’da Mimarlık Üzerine Bir Program Hazırlanıyor!

Mimarlık mesleğinin halka tanıtmayı hedefleyen İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Açık Radyo’da Mimarlık Üzerine Bir Program …