1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnşaat Alanında Kalan 500 Yıllık Ağaç Kurtarıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi, inşaat alanında kaldığı için yok olma tehlikesinde olan 500 yıllık sakız ağacını kesilmekten kurtardı.

insaat-alaninda-kalan-500-yillik-agac-kurtarildi

Gürselpaşa Mahallesi’ndeki bir inşaat alanına temel atılacağı için 500 yıllık ağacın kesileceği bilgisine ulaşan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı’na bağlı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü görevlileri hemen harekete geçti.

Ağacın bulunduğu bölgeye gelen görevliler özenle ağacı sökerek, taşıdı ve aynı özenle Çobandede Parkı’na dikti.

Park ve Bahçeler Şube Müdürü Turgut Hayta, “Yaklaşık 1.5 metre çapında 4 metre gövdesi olan ağacın 500 yaşında olduğu ifade ediliyor.

Temel atılacağı için ağacın kesileceği duyumunu alınca hemen harekete geçtik ve ağacı sökerek Çobandede Parkı’na diktik. Adanalılardan ricamız eğer inşaat ya da başka bir sebepten dolayı herhangi bir ağacı kesmek zorunda kalırlarsa bize bildirsinler biz gerekeni yapar ve ağacı sökerek başka yere dikeriz.

Yeşile ve doğaya karşı herkesin duyarlı olmasını bekliyoruz.” dedi.

CİHAN

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418