1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Adana’da Ortak Akıl Toplum Projesi Kapsamında Çalışmalar Sürüyor!

Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimleri ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekipleri, klasik belediyecilik hizmetlerinin dışında bir günde 97 ayrı noktada hizmet üretiyor.

adanada-ortak-akil-toplum-projesi-kapsaminda-calismalar-suruyor

Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin, daha yaşanabilir bir kent için gece-gündüz demeden hizmet ürettiğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “ASKİ Genel Müdürlüğü, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Yol Şube Müdürlüğü, Park-Bahçeler Müdürlüğü ile Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı personeli güney, doğu, batı, kuzey ayırımı yapmadan kentin dört bir tarafına eşit şekilde hizmet götürmektedir” dedi.

Akıllı Dokunuş Projesi kapsamında, kent içi trafiğini rahatlatmak amacıyla; meydan ve kavşaklarda yeni düzenlemeler yaptıklarını, DSİ sulama kanalı ile Sarıçam Deresi üzerine 24 köprü inşa ettiklerini vurgulayan Zihni Aldırmaz, çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

Yeni bulvarlar, kaldırım düzenlemeleri, engelsiz mekanlar, peyzaj uygulamaları, sanayi sitelerinin yollarının yapımı, hastane, okul, camilerin bahçelerinin iyileştirilmesi, istimlak yapılan bölgelerde yıkım uygulamaları, kanalizasyon, yağmur suyu tahliye ve içme suyu şebeke yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirten Zihni Aldırmaz, “Amacımız, daha yaşanabilir bir kent yaratmaktır. “Ortak Akıl Toplum Projesidir” anlayışıyla yürütülen hizmetlerimizi, vatandaşımızın taktirle karşılaması, bizleri daha iyisini yapmaya teşvik etmektedir. Ayrıca, gece-gündüz, hafta sonu tatili, resmi tatil demeden hizmet üreten personelimizi de kutluyorum” şeklinde konuştu.

Adana Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Veysel Eroğlu: 2B’nin İki Katı Alanı Ormana Dönüştüreceğiz!

Veysel Eroğlu’nun makam odasına girdiğinizde sanki odanın bir yerinden şırıl şırıl akan bir dere geçiyormuş …