1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Esinder Yapı ile Akbank Esenler Kentsel Dönüşümü İçin İmza Attı!

Akbank, 24 Ocak tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile imzaladığı protokolden sonra, Kentsel Dönüşüm konusunda Türkiye’deki en aktif ilçe olan Esenler’de faaliyet gösteren Esinder Yapı A.Ş ile Kentsel Dönüşüm protokolü imzaladı.

esinder-yapi-ile-akbank-esenler-kentsel-donusumu-icin-imza-atti

Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge konuyla ilgili açıklamasında, Kentsel Dönüşüm konusunda yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile imzaladığımız protokolden sonra kentsel dönüşüm projelerinin yapımı gerçekleştirecek müteahhit firmalarımızdan ilki olan Esinder A.Ş ile protokolümüzü imzalıyoruz.

Bu doğrultuda İstanbul için büyük önemi olan Esenler ilçemizde gerçekleştirilecek kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan finansman desteğini sağlayacağız.” dedi.

Kentsel dönüşümün gerçekleştirileceği tüm il ve ilçelerde konuyu yakından takip ettiklerini belirten Galip Tözge, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Bakanlığımızla bağlı il müdürlükleri, belediyeler ve müteahhit firmalar ile görüşerek öncelikli olarak dönüşümün başlayacağı alanlar için hazırlanıyoruz.

Kentsel dönüşümün Türkiye için önemi yadsınamaz. İstanbul’un Türkiye ve dünya için önemi gözönüne alındığında olası bir depremde olabilecekleri hayal bile etmek istemiyoruz. Bunun için ilk adımı atan Esinder A.Ş’nin yanında Akbank olarak yer alacağız. Esenler’in, depreme dayanıklı, nitelikli konutlara kavuşmasının yanında, kentsel dönüşüm projeleri ile yeniden inşaa edilmesiyle hak sahipleri de İstanbul’un hakettiği standartlarda bir yaşam alanına kavuşacaklar. Akbank olarak bu resmin bir parçası olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Kentsel Dönüşüm İçin 11 Belediyeye Japon Kredisi!

Japonlar, Türkiye Belediyelerine ilk 7 ay ödemesiz 25 yıl vadeli olmak üzere toplamda 300 milyon …