1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Çelik Çatı Sistemleri

ÇELİK ÇATI SİSTEMLERİ

* Çelik yapı elemanlarının imalat ve montaj süreleri diğer alternatif yapılara göre çok daha kısadır. Bu da inşaat, proje ve maliyetlendirme masraflarının minimuma inmesini sağlar.

* Çelik, diğer ürünlere göre hafifliği, yüksek mukavemet ve dayanıklılık gücü,daha elastiki yapısı ve süneklik özellikleriyle her zemin sınıfı ve deprem bölgeleri için en doğru konstrüksiyon malzemesidir.

*Çelik yapı elemanlarının imalatı ve montajı hava koşullarında etkilenmez. Kullanılacak iş gücüne bağlantılı olarak insan gücünün uygun olarak kullanılabileceği her noktada kesintisiz çalışma ve montaj imkânı sağlar.

* Çelik konstrüksiyon yapı, temel inşaatlarında ve güçlendirme isteyen bölgelerin ön hazırlık çalışmalarında alternatif yapılara göre büyük oranda ekonomik kazanç ve zamandan avantaj sağlar.

* Çelik konstrüksiyon, endüstriyel yapılarda geniş açıklıkları kolonsuz ve yer yer taşıyıcısız geçme şansına sahiptir. Bu hem maliyeti azaltır, hem de yapının daha estetik bir şekilde kullanılmasına olanak tanır.

* İstendiği takdirde çelik taşıyıcı sisteminin tamamı zayiatsız olarak sökülerek dünyada istenilen yere çok ekonomik olarak nakledilir. Sökülebilir olması kiralık arsalar üzerine geçici depolama çalışmalarına da imkân sağlamaktadır.

* Mimaride sınırsız çözüm imkânı, projede çok daha estetik ve geleceğe dönük kalıcı sorunsuz kullanım sağlar. Yer yer yapılacak değişikliklerde ve büyütme ya da küçültme operasyonlarında hızlı ve sorunsuz bir geçiş imkânı sağlar.

* Çelik konstrüksiyon yapının uygulanması ve takibi sürekli olarak şantiyede yapıldığından dolayı yüksek markajdaki hataların önüne geçilmesi sağlanır, bilgisayar ortamındaki testler ile güvenirlilik ve dayanıklılık en yüksek seviyede tutulur.

* İstenildiğinde yapıyı oluşturan bütün elemanlar ve taşıyıcı sistem cıvatalı olarak üretilip uygulanabilir. Bu demonte özelliği çelik yapıyı sökme, taşıma, değiştirme, büyütme veya küçültme işlemlerinde minimum zayiatsız malzeme kaybının önüne geçilmesini sağlar.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Çatı Malzemeleri Sektörü Güneş Enerjisini Kullanıyor!

Güneşten elektrik üreten çatı malzemeleri sektörü hızla gelişiyor. 2011’de sektörün atağa kalkması beklenirken ülke ekonomisine …