1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Huzurlarınızda Pişmaniye Arena!

Kocaeli Stadyumu inşaatı bitince pişmaniyeye benzeyecek.

huzurlarinizda-pismaniye-arena

Kocaeli’de inşaatı devam eden stadyumun bittiğinde kentin simgesi olan pişmaniyeye benzeyeceği belirtildi. Alikahya Bölgesi’nde 89 bin metrekare alan üzerine yapılan stadyumun 33 bin kişilik olacağı ve bin 700 araçlık otopak alanı da yapıldığı bildirildi. Ayrıca 8 katlı yapılan stadyumun 9.5 büyüklüğünde depreme dayanıklı olacağı belirtildi.

Kocaeli Stadyumu İzmit’in Alikahya Bölgesi’nde yapılmaya devam ediyor. İnşaatı devam eden 33 bin kişilik stadyum, toplamda 89 bin metrekare alan üzerine kuruluyor. Stadyumun bir an önce bitmesi için çalışmalar hızlandı.

BİTİNCE PİŞMANİYE GİBİ OLACAK

Stadyumn inşaatını gezen Kocaeli Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Cintimar, gelişmelerle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı. “Bakanlığımız yapmış olduğu stadyumlarda bölgenin yöresel figürlerini kullanmaktadır. Bunun farklı örnekleri de vardır. Bizim ilimizde de stadyumumuzun dış kaplaması pişmaniye şeklinde olacaktır. İzmitimizin ulusal ve uluslararası arenada en fazla tanınan ürünü pişmaniyesidir”

“Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ arasında yapılan 33 bin kişilik stadyum inşaatımız büyük bir hızla devam ediyor. Şu an itibariyle çelik çatı yapılmaya başlandı. Toplamda 89 bin metrekare alana sahip olan bu stadyumumuz yaklaşık 40 bin metrekaresi inşaat alanıdır. Stadyum tamamlandığında çevresinde yaklaşık 10 bine yakın ağaç olacak. Türkiye’de yapılan stadyumlar içersinde en yeşil stadyumlardan bir tanesi olacaktır. ”

DEPREME DAYANIKLI

Deprem kuşağı bölgesinde bulunan Kocaeli’ne depreme dayanıklı bir stadyum kazandırmayı hedeflediklerini söyleyen Cintimar, “Kocaeli’ndeki en sağlam zeminlerden biri bu bölge olduğu için bu stadyum buraya düşünüldü. Stadyumumuz yaklaşık 9.5 şiddeti depreme dayanıklı. 8 katlı olacak stadyumumuz. 5 katı zeminin üzerinde olacak. 33 bin kişilik ve 50 loca ile uluslararası bütün standartlara uygun Fifa standartlarına uygun gerçekleştirilen bir stadyumdur. Bin 700 adet araç alacak kapalı otoparkı mevcut. Hem otoban ve hem de D-100 Karayolundan stadyumumuza ulaşım rahat bir şekilde olacaktır. Planlamalar tamamlandı” diye konuştu.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Malatya’da Depremzedeler İçin 5 Bin Konut Yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Malatya’da depremzedelere 5 bin konut yapılacağını açıkladı. Çevre …