1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bu Belgeyi Erkenden Edinenler Avantajlı Olacak!

Daha fazla ödememek için EKB’yi almakta yarar var. Zorunluluk 2017’de ancak…

BEP, bep-tr, Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği, ekb belgesi fiyatları, ekb belgesi forum, ekb belgesi ile ilgili aramalar, ekb belgesi nasıl alınır, ekb sınav soruları, ekb uzmanı aranıyor, ekb uzmanı eğitimi, ekb uzmanı ile ilgili aramalar, ekb uzmanı kayıt formu, ekb uzmanı kimler olabilir, ekb uzmanlığı, enerji kimlik belgesi, enerji kimlik belgesi eğitimi, enerji kimlik belgesi fiyatları, enerji kimlik belgesi ile ilgili aramalar, enerji kimlik belgesi nasıl alınır, enerji kimlik belgesi örneği, enerji kimlik belgesi uzmanı, enerji kimlik belgesi uzmanı nasıl olunur, enerji kimlik belgesi yönetmeliği

Enerjiye fazla para ödememek için bu belgeyi almakta yarar var. Yeni binalarda zorunlu olan “Enerji Kimlik Belgesi”ni eski binalara almak için 2017’ye kadar zaman var. Uzmanlar, avantajlarından yararlanılması için belgenin bir an önce alınmasını tavsiye ediyor.

“Enerji Kimlik Belgesi”, binaların, beyaz eşya gibi enerji kullanımını sınıflandıran bir uygulama…

Konuyla ilgili bilgi veren İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Ayhan Emekli, “Renkli bir skala var. Yeşilden kırmızıya doğru tonları değişen A’dan başlayan B, C, D ,E giden bu sınıflandırmalar var” dedi.

En Az C Seviyesinde Olması Gerekiyor
Bireysel veya bina olarak belge talep edilebiliyor. Binaların bu belgeye sahip olması için en az C seviyesinde olması gerekiyor.

Derecelendirmede, yalıtım malzemesi, cam, aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemlerinin enerji tüketim değerleri göz önüne alınıyor.

Erken Alanları Bazı Avantajlar Bekliyor
Eski binalar için 2017 kadar süre var. Ancak bu belgeyi erkenden edinenleri bazı avantajlar bekliyor.

EKB Uzmanı Fırat Ümmetoğlu, bu konuda, “Bir sene içinde otomobillerdeki emisyon vergilerinin evlere de getirilmesi düşünülüyor. Eğer enerji kimlik belgesi alırsa birincisi emisyon vergilerinden muaf olabilir. İkincisi enerji kimlik belgesindeki performans sınıfı C ve üstüyse çöp vergisinden muaf tutulabilir” diye konuştu.

Belge, konut ve kira değerini de artırıyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Çatıcılar Özel Bir Gecede Buluştu!

Kentsel dönüşüm süreciyle birlikte daha da hızlı büyüyeceği öngörülen ve 2012 yılında 130 milyon metrekare …